Obsah

Detský hrad už nebol pre deti bezpečný

Typ: ostatné
Legislatíva Európskej únie zaviedla prísne pravidlá týkajúce sa bezpečnosti detí na detských ihriskách. Týmto prísnym pravidlám vyhovujú nové certifikované ihriská zriadené v meste Turzovka v posledných rokoch.   Pred 15 rokmi vybudovaný detský hrad, už tieto normy nespĺňa. O potrebe riešiť tento problém  svedčí aj nedávna petícia od občanov zo sídliska, v ktorej sa sťažujú na neprispôsobivé správanie občanov hlavne v nočných hodinách, ale i na nedostatky hradu z hľadiska bezpečnosti.

 

V posledných mesiacoch už detské ihrisko primárne neslúžilo tým, pre ktorých bolo určené. V jeho vnútorných priestoroch sa zdržiavala staršia mládež, ktorá často narúšala verejný poriadok a zanechávala za sebou odpadky, ohorky z cigariet ako aj fľaše z alkoholických nápojov.

Uvedenou problematikou sa zaoberali aj odborné komisie mestského zastupiteľstva.  Samospráva sa  po preto rozhodla detský hrad demontovať.

Na novom mieste vyrastie nové detské ihrisko s hojdačkami a  preliezkami,  pribudnú nové parkovacie miesta a veľké množstvo zelene. 

 

 

 


Vytvorené: 9. 4. 2020
Posledná aktualizácia: 9. 4. 2020 11:54
Autor: