Obsah

Správy

Nová kolekcia suvenírov s logom mesta v MIC

Medzinárodné informačné centrum už pred Beskydskými slávnosťami pripravilo pre návštevníkov Turzovky nový sortiment suvenírov pripomínajúcich príjemné chvíle strávené v našom meste.
V ponuke sú tričká rôznych veľkostí, hrnčeky, kľúčenky, perá, detské slnečné okuliare, pokladničky a ďalšie darčeky s erbom mesta. Niektoré z nich si domov odniesli aj mnohí návštevníci podujatí Turzovského leta.
Ak máte aj vy záujem obdarovať niekoho blízkeho, pri prechádzke mestom sa nezabudnite zastaviť v MIC na pešej zóne, ktoré je otvorené od pondelka do piatku v čase od 8.00 hod. do 16. 00 hod. celý text

ostatné | 4. 1. 2016 | Autor:
#

Kubačákovci krstili už svoje štvrté CD

Zaplnená sála Domu kultúry privítala v nedeľu 21. júna známe tváre televízie Šláger, aby uviedli do života nové, už štvrté CD Katky a dedka Kubačákovcov. Krstnými otcami sa stali: predseda Žilinského samosprávneho kraja Ing. Juraj Blanár, poslanec NR SR Ing. Igor Hraško a primátor mesta Turzovka JUDr. Ľubomír Golis.

O dobrú zábavu sa okrem Kubačákovcov a ľudovej hudby Dlhovanka postaralo duo Sonet, Ľudovít Kašuba a na fujare a píšťalách zahral aj poslanec národnej rady Igor Hraško. Viaceré známe piesne z repertoáru účinkujúcich si zaspievali aj vďační turzovskí diváci. Viac ako dvojhodinový program bol odmenený dlhotrvajúcim potleskom.
Nové CD Katky a dedka Kobačákovcov si môžete zakúpiť v Medzinárodnom informačnom centre. celý text

ostatné | 29. 6. 2015 | Autor:
#

Drotár a džarek na turistickej známke

Turistické známky označujú významné a atraktívne miesta a to napríklad historické mestá, rozhľadne, hrady, zámky či jaskyne. Takýchto drevených turistických suvenírov existujú vo svete stovky. Dajú sa kúpiť vždy len na mieste, ktoré reprezentujú a zobrazujú jeho hlavný symbol.

Je to pekná spomienka na nezabudnuteľné chvíle strávené oddychom a poznávaním.
Aj návštevníci mesta Turzovka si môžu priniesť domov peknú spomienku s vyobrazením symbolu mesta – sochy Drotára a džarka. Záujemcovia o tento suvenír si ho môžu kúpiť v Medzinárodnom informačnom centre. celý text

ostatné | 27. 4. 2015 | Autor:
#

UHORČÍKOV DUKÁT PRE ŠŤASTIE

Tomáš Uhorčík turzovský rodák a verný druh Juraja Jánošíka skonal 21. apríla 1713 na liptovskomikulášskom popravisku a to lámaním v kolese. Počas Beskydských slávností (august) sa koná turistický pochod Uhorčíkovým chodníkom pohorím Beskýd a Turzovskej vrchoviny. V roku 2013 počas podujatia Turzovka mesto rekordov sa konal rekord v ručnom razení dukátov pre šťastie - truhlica pokladov sa naplnila už po 10 hodinách a 30 minútach. Za tento čas skončilo 2013 dukátov v rukách svojich tvorcov.

UHORČÍKOV DUKÁT PRE ŠŤASTIE si môžete ručne vyraziť v Medzinárodnom informačnom centre v Turzovke. celý text

ostatné | 29. 4. 2013 | Autor:
#

Publikácia: Korene nespretŕhaš

Spolok rodákov Jozefa Kronera a Vydavateľstvo Magma vydali pri príležitosti otvorenia rodného domu Jozefa Kronera 24-stranovú publikáciu Korene nespretŕhaš. Pre veľký záujem o túto atraktívnu pamätnicu sa spoločne rozhodli o jej druhé avšak rozšírené vydanie. Prepracovaná teraz už 44 stranová pamätnica obsahuje okrem zdokumentovania slávnostnej udalosti z 19. novembra 2011 aj predstavenie ďalších významných zoskupení zviazaných s Jozefom Kronerom – ochotníckeho divadelného súboru Staškovan a folklórneho súboru Staškovanka. Dominanty Staškova – Súsošie a Park Jána Pavla II. a Matky Terezy a rodný dom Jozefa Kronera s pamätnou izbou dopĺňa kaplnka sv. Anny v Jelitove. Publikácia je k dispozícii od polovice mája u jej spoluautorov Juliany Belkovej a Vladimíra Gajdošíka (0949644367, 0915977083) aj v kompletnej anglickej mutácii. celý text

ostatné | 23. 1. 2012 | Autor: