Zo zápisníka Mestskej polície - PARKOVANIE

Parkovanie v meste ešte mnohí vodiči stále „nedostali do krvi“, a tak mestskí policajti každodenne riešia stále sa opakujúce dopravné priestupky. Čo je však zarážajúce, najviac sa dopravných priestupkov dopúšťajú turzovskí vodiči, ktorí by už mali poznať dokonale dopravné značenie v meste. Ťažko definovať či je ich konanie motivované určitou aroganciou, alebo sa každý previnilec spolieha na to, že sa mu to „prepečie“.

Isté je, že návštevníci mesta pozornejšie sledujú dopravné značky a snažia sa ich dodržiavať tak ako ich to učili v autoškole. Mestská polícia si dôsledne vedie evidenciu vodičov, ktorí boli v minulosti za dopravný priestupok napomínaný a pri opakovanom priestupku sa to už dohovorom nekončí, preto by si mal každý jeden vodič dobre zvážiť, či mu to stojí za to aby pre pár minút zdržania sa na vyhradenom parkovisku, alebo „skrátenie“ si cesty jednosmernou ulicou, či prejazdom pešej zóny, stojí za uloženú pokutu. Často dostávame od domácich vodičov „rady“, aby sme pokutovali len cudzích vodičov, „veď mi predsa platíme mestu dane“.  Takto však zákony a dopravné predpisy nemôžu fungovať. Mestskí policajti musia riešia dopravné priestupky bez takýchto ohľadov a práve preto, aby tí slušní vodiči nemali problém prekľučkovať pomedzi ledabolo zaparkované vozidlá, ktorých vodiči si „len odskočili“ na malý nákup, alebo ak to bude potrebné, pre bezpečný prejazd vozidiel rýchlej záchrannej služby, či hasičov. Ak by sa sme sa všetci správali k sebe ohľaduplne a bez porušovania základných pravidiel, nikto by nemal pocit „buzerácie“. Ostáva veriť, že práca Mestskej polície raz bude aj v tejto oblasti hodnotená z nadhľadu a objektívne, aby v prípade potreby rýchlej pomoci od záchranných zložiek, sme nepocítili trpkosť náhody, keď nejaké vozidlo bude blokovať cestu nevhodným parkovaním a hocikomu z nás to môže spôsobiť ujmu na majetku, či zdraví.

Mgr. Ján Chromík, náčelník Mestskej polície Turzovka

Dátum vloženia: 28. 4. 2014 22:20