Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
ORGANIZÁCIE
MŠ Turzovka
ZŠ Turzovka - Bukovina
ZUŠ Turzovka
Centrum volného času
Mestský podnik služieb
Energetika Turzovka
Nizkoprahové denné centrum
T - services
Klub seniorov
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Letné tábory počas prázdnin Tlačiť

O chvíľu máme prázdniny, a preto netreba zabúdať na aktívne vyplnenie voľného času našich detí. Tábory sú azda najlepším variantom, ako stráviť voľný čas počas prázdnin zmysluplne. Centrum voľného času v Turzovke organizuje pre deti od 6 do 12 rokov mestské tábory s dennou dochádzkou v čase od 8:00 – 16:00, ale aj pobytové tábory v Prašníku pri Piešťanoch v troch turnusoch. Využite možnosť zarezervovať si posledné voľné miesta buď osobne, alebo na telefonicky v Centre voľného času v Turzovke.

 
Tanečné topánky roztancovali celý Dom Kultúry! Tlačiť

 Kultúrne a spoločenské stredisko v Turzovke v spolupráci s Centrom voľného času usporiadalo 25. apríla  pre deti, mládež a milovníkov tanca súťaž Tanečné topánky. Na dlho očakávanej súťaži sa pred plným hľadiskom Domu kultúry predstavili tanečníci takmer z celých Horných Kysúc. Naše tanečníčky zo skupín Reflex a Silver sa nezľakli konkurencie a vytancovali si medailové umiestnenia.

Celý článok...
 
Silverky to poriadne roztočili Tlačiť

 V poradí tretiu sobotu po sebe sa tanečná skupina SILVER zúčastnila ďalšej tanečnej súťaže, tento krát na Slovensku v Považskej Bystrici. 53 tanečníkov reprezentovalo svoju tanečnú skupinu až s 12 choreografiami. Všetkých 12 choreografií sa v závere súťaže pri vyhlásení výsledkov umiestnilo na víťazných stupienkoch. Úspešné Silverky si zo súťaže odniesli 6 zlatých medailí, 3 strieborné a 3 bronzové medaile.  Keďže súťažný maratón sa našim tanečníčkam iba začal, veríme, že také vynikajúce výsledky budú zbierať i naďalej.

 
Krása slova Tlačiť

 V tomto týždni  sa konalo  v Čadci okresné  kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy jubilejného 60. ročníka Hviezdoslavovho Kubína. V súťaži s názvom „Krása slova“ mala aj Turzovka svoje zastúpenie -  4 žiačky Základnej školy, ktoré si počínali vskutku výborne a v okresnej konkurencii si „vyrecitovali“ pekné umiestnenia. V próze medzi najmladšími školákmi skončila Kamilka Kobolková na 2. mieste a v rovnakej kategórii no medzi najstaršími si Valéria Janešíková  vybojovala1. miesto. Ďalšie naše recitárorky sa predstavili v poézii, kde medzi mladšími ročníkmi Michaela Stopková obsadila 3. miesto a ďalšie prvenstvo  -medzi najstaršími patrilo Laure Gajdičiarovej. Valéria Janešíková a Laura Gajdičiarová postúpili do krajského kola Hviezdoslavovho Kubína pod názvom  „Vajanského Martin“, ktoré sa bude konať koncom apríla v Martine. Všetkým srdečne gratulujeme.

 
Fašiangový karneval Tlačiť

 Fašiangy, Turice, Veľká noc príde ... toto sa spieva v jednej ľudovej piesni, ktorú si deti zo školského klubu zaspievali dňa 27.2.2014 v telocvični ZŠ v úvode fašiangového karnevalu. Potom už priestor zaplnili masky od výmyslu sveta. Tancovali, predstavovali sa, zabávali a súťažili. Najpočetnejšou skupinou masiek však boli princezné. Tie sa ukryli na hrad pred krvilačným drakom a oslobodiť ich museli rytieri na svojich koňoch. Všetky masky boli niečím jedinečné a zaujímavé, preto boli všetky odmenené vecnou cenou. Na náš karneval sa prišli pozrieť aj rodičia detí. Ešte spoločná fotografia za jednotlivé oddelenia a karneval sme ukončili metlovým tancom.

 
Športové odpoludnie Tlačiť

 V telocvični ZŠ sa na „Športovom odpoludní“ stretli 16.1.2014 deti zo školského klubu. Malí športovci súťažili v piatich disciplínach: prekážkový beh, slalom na kolobežkách, preteky na chodúľoch, triafanie loptičiek a hádzanie krúžkov. Deti sa po oddeleniach striedali na jednotlivých disciplínach a snažili sa podať čo najlepší výkon.

 

Celý článok...
 
Volejbalový turnaj priateľov CVČ Tlačiť

Športovú rubriku začíname volejbalom. V sobotu, 4. januára sa konal volejbalový turnaj priateľov Centra voľného času Turzovka. V športovej hale v Závodí sa zišlo 5 družstiev, ktoré v priateľskej atmosfére bojovali o víťazstvo. Po vyrovnaných a vyčerpávajúcich zápasoch sa na stupeň víťazov postavilo družstvo Základnej školy Korňa, ktoré v rozhodujúcom zápase zdolalo Vlasta team. Tretie miesto obsadilo družstvo Samosprávy po víťazstve nad organizátorom – Centrom voľného času. Na piatom mieste sa tento krát umiestnili učitelia Základnej školy v Turzovke.

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 7 z 30
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 
   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 18.12.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo