Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
KULTÚRA a ŠPORT
Kultúrne podujatia
Kultúrne stredisko
Kultúrne spolky
Kino Jašík
Športové podujatia
Športové subjekty
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Kultúra a šport
Turzovka má už pätnásty rekord Tlačiť

 Turzovka má nový rekord! Ani extrémne horúčavy a výstrahy meteorológov nezabránili stovkám občanov a návštevníkov mesta, aby sa zapojili do tohtoročného rekordu s názvom Oblátková Turzovka. Jedli sa oblátky vyrobené špeciálne na túto príležitosť s grafickým zobrazením kostola Nanebovzatia Panny Márie v Turzovke obsahujúce číslo 400. To symbolizovalo významné jubileum turzovskej farnosti - 400 rokov od jej založenia.

Celý článok...
 
Tohtoročný Rock Beskyd Fest s historicky najväčšou účasťou Tlačiť

 Rock Beskyd Fest napísal v sobotu 8. augusta už  svoju 19. kapitolu.
Organizátorom sa podaril husársky kúsok, keď pritiahli na festival exkluzívneho hosťa – skupinu ARAKAIN a Luciu Bílú. Tí v rámci svojho turné odohrali na Slovensku len tri vystúpenia. Jedno z nich bolo práve v Turzovke.
Festival začal už o štvrtej popoludní prehliadkou amatérskych skupín Beskydský objav rocku. O pol šiestej hlavný program odštartovala turzovská kapelka Bez pochýb. Po nej vystúpila Haluzotvoristika, Signature a Everlong. Plniaci sa amfiteáter zaujala skupina Sexit z Rožňavy so svojimi nádhernými gitarovými sólami.

Celý článok...
 
OBLÁTKOVÁ TURZOVKA - pokus o vytvorenie nového netradičného rekordu Tlačiť

 O nový netradičný rekord sa pokúsia Turzovčania v sobotu 15. augusta v čase od 11.00 do 21.00 hod.. Tentoraz sa budú jesť oblátky vyrobené špeciálne na túto príležitosť. V prebiehajúcom roku turzovská farnosť oslavuje významné jubileum - 400 rokov od jej založenia. Práve to inšpirovalo organizátorov, aby si túto udalosť pripomenuli aj počas rekordu. Na oblátke bude grafické vyobrazenie kostola Nanebovzatia Panny Márie v Turzovke obsahujúce číslo 400.

Celý článok...
 
Drotária opäť plná hviezd Tlačiť

 Počas uplynulého víkendu bolo v turzovskom amfiteátri veselo. Ani jedenásty ročník tradičného festivalu nesklamal. Aj napriek tomu, že bol tento rok festival Drotária len jednodňový, v ničom nezaostal za predošlými rokmi. Janko Kulich & Kolégium, Hrdza, Katarína Knechtová, či Divokej Bill boli zárukou toho, že to ani inak nemohlo dopadnúť.
Festival začal súťažou amatérskych skupín a interpretov O notu z drôtu. Na ostatnom ročníku sa odprezentovali 3 kapely a 2 sólisti. Víťazstvo si zaslúžene odniesol TOMI SLOVÁK z Bratislavy. Na druhom mieste skončila kapela GAILARD z Liptovského Mikuláša a tretie miesto získal EVERLONG z Nitry. Cenu primátora mesta získala domáca kapela THE HERRINGS.

Celý článok...
 
Desiatky trabantov pred Mestským úradom Tlačiť

 Už po ôsmy krát sa na Kysuciach uskutočnilo stretnutie milovníkov kedysi veľmi rozšírených ľudových áut Trabant. Vyrábali sa v bývalej Nemeckej demokratickej republike a o ich obľúbenosti svedčí aj 3,2 milióna vyrobených kusov. Auto má iba dvojtaktný vzduchom chladený motor a ako palivo slúži zmes benzínu a oleja.

Celý článok...
 
Víťazom súťaže O najlepší guláš sa stali Hornokysuckí heligonkári Tlačiť

 Lahodná vôňa kotlíkového guláša sa niesla našim mestom v sobotu 11. júla. V areáli športu o oddychu v Závodí sa totiž konala tradičná kulinárska súťaž ,,O najlepší guláš“. Do súťaže sa prihlásilo a svoje kuchárske umenie prišlo predviesť 13 družstiev. Každý z pripravovaných gulášov bol niečím výnimočný, druhom mäsa, prísadami, či spôsobom prípravy.

Celý článok...
 
Balónom do sveta Tlačiť

 Mesto Turzovka a Kultúrne a spoločenské stredisko spoločne s deťmi odštartovali letné prázdniny tradičným podujatím Balónom do sveta. To sa uskutočnilo v Areáli športu a oddychu v Závodí v sobotu 27. júna. Zúčastnili sa ho rodiny s deťmi nielen z Turzovky, ale aj blízkeho okolia. Deti a dospelí si svoje sily zmerali v disciplínach: fúkanie balónov do prasknutia, kreslenie na chodník,  zatĺkanie  klincov, kopanie penált, preťahovanie lanom a v hode na basketbalový kôš.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 7 z 30
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 
   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 18.12.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo