Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Denné sústredenia „Kamarátov“ ukončené Tlačiť

 Projekt – Kamaráti, ktorý  realizovalo mesto Turzovka v  podobe denných sústredení za finančnej spoluúčasti Žilinského samosprávneho kraja každý pondelok v priebehu mesiaca júl/2017 je ukončený.
Každý pondelok sa účastníci projektu zúčastňovali pripravovaných aktivít, ktoré boli zamerané predovšetkým na naplnenie hlavných a čiastkových cieľov, ktoré mesto Turzovka adresovalo prostredníctvom Žiadosti o poskytnutie finančného príspevku Žilinskému samosprávnemu kraju.

Aktivít sa za priemernej účasti zúčastňovalo 24 detí, s ktorými sme sa rozlúčili posledný termín denných sústredení dňa 31.07.2017. Ako sme už uviedli, v areáli Sudopark si deti vyskúšali kúpacie sudy, či jazdu na koňoch. Pútnické miesto na hore Živčáková nás spolu s deťmi očarilo novou mozaikou v Chráme Panny Márie Matky Cirkvi. V múzeu Bimaček sme sa preniesli do života našich predkov. Kysucká knižnica a Kysucké múzeum v Čadci si pripravilo pre nás bohatý program zameraný na výchovnú a vzdelávaciu činnosť. Taktiež nám svoje služby predstavilo občianske združenie Náruč v Čadci, kde sme vyrábali mydielká, kreslili na taštičky, ktoré si deti odniesli ako suvenír.  Tvorivé remeselné dielne na Mariánskom námestí ponúkli deťom možnosť vyskúšať si jednotlivé činnosti našich ľudových remeselníkov. Animovaný film Ja, Zloduch 3 deti vtiahol do problémov bývalého zloducha Gru. Športové aktivity a súťaže deti vyskúšali v Areáli športu a oddychu v Turzovke, Závodí. Maľovaním na tričká sme spolu s deťmi pripravili  pamiatkový predmet na spoločné chvíle trávené počas projektu, ktorý si každý zo zúčastnených detí odniesol do domáceho prostredia. Zumbu si deti odskúšali pod vedením skúsenej inštruktorky. Ešte počas príjemných hudobných tónov sme projekt „Kamaráti“ ukončili spoločnou opekačkou.
V závere si Mesto Turzovka dovoľuje vyjadriť svoje poďakovanie všetkým spolupracujúcim subjektom, ktoré akýmkoľvek pričinením pomohli spestriť prázdninové chvíle deťom, ktoré sú budúcnosťou nás všetkých.
Poďakovanie patrí Žilinskému samosprávnemu kraju, zamestnancom spoločnosti Sudopark v Klokočove, manažérke múzea Bimaček Mgr. Márie Poljakovej, zamestnancom Kysuckej knižnice a Kysuckého múzea v Čadci, občianskemu združeniu Náruč, inštruktorke Zumby - Silvii Gajdičiarovej, dobrovoľníčke Mgr. Miroslave Mudríkovej,  Pizzerii Victoria v Turzovke a spoločnosti Botur, s.r.o v Turzovke. 
Osobitné poďakovanie patrí zamestnancom spoločnosti Terranova, sídliacej v Schopping centre Mirage v Žiline za poskytnutie oblečenia pre deti so sociálne znevýhodneného prostredia a pre deti umiestnené v Detskom Domove Bytča.

Veľké ďakujeme za ochotu a ľudskosť.

 
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 
   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 18.12.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo