Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Netreba chodiť na Vianočné trhy do Viedne alebo Prahy, treba prísť do Turzovky Tlačiť

 Vianočné trhy a Turzovský kermaš

Predvianočné podujatia začali v novovyzdobenej Turzovke už 2.12.2017 v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Turzovke koncertom mužského súboru klapa RAVNICA a ženskej folklórnej skupiny Turzovanka. V pondelok 11.12.2017 nasledovali tvorivé dielne žiakov a pedagógov ZUŠ. V utorok sa konal vianočný koncert žiakov ZUŠ. Vo štvrtok deti vyrábali vianočné kolekcie a ozdoby.

Celý článok...
 
Zbor Kysuca priniesol do Turzovky bohatý kultúrny zážitok Tlačiť

 V piatok 15.12. 2017 sa konal vo farskom kostole v Turzovke nevšedný koncert. Turzovčanom priniesol miešaný spevácky zbor Kysuca bohatý kultúrny zážitok. Z jeho bohatej histórie a repertoáru ponúkli pozoruhodné vystúpenia aj v podaní Turzovčanov, ktorí sú členmi zboru. A tak si prítomní vypočuli v nádhernom prostredí vianočné piesne a koledy. 

 
Už sa nebude chodiť po hroboch Tlačiť

Vážme si pamiatku našich predkov

Primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis dodržal slovo, ktoré dal občanom. Vybudoval nový chodník okolo starého cintorína. K novovybudovaným autobusovým nástupištiam pri Tescu nemali kade cestujúci chodiť. Nútení boli chodiť cez starý cintorín po hroboch. Čo bolo nedôstojné a neúctivé hanobenie hrobových miest našich predkov. Bola to veľká hanba pre naše mesto. Primátor dal vybudovať nový chodník pre peších v dĺžke 90m. Bola vybudovaná zámková dlažba- 180m² a položilo sa 192m parkovacieho obrubníka. Je vybudované aj verejné osvetlenie na 3 pouličných stožiaroch.

 
Z rokovania Mestského zastupiteľstva v Turzovke Tlačiť

Poslanci schválili návrh rozpočtu na rok 2018

V stredu 13. decembra 2017 sa uskutočnilo dvanáste plánované rokovanie Mestského zastupiteľstva v Turzovke. Rokovanie viedol primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis. Poslanci prerokovali 22. bodový program zasadania.
Medzi hlavné body rokovania patril i návrh rozpočtu mesta na rok 2018.Rozpočet mesta je základom finančného hospodárenia mesta. Návrh rozpočtu na rok 2018, ktorý bol predložený na rokovanie MsZ bol zostavený ako rozpočet vyrovnaný, v celkovom objeme 4 632 698 €,  bez výsledku hospodárenia za rok 2017.

Celý článok...
 
Primátor mesta Turzovka JUDr. Ľubomír Golis informuje Tlačiť

Časté výpadky elektriny zasiahli aj Turzovku

Po silných vetroch v noci z pondelka na utorok 12.12.2017 nastala kolízia hlavne v dodávke elektriny na celom severe stredného Slovenska a neobišla ani podstatnú časť Makovskej doliny.  Aká bola situácia po extrémne veternej noci v Turzovke  nám povedal primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis: „ Našťastie, našim ľuďom sa nič nestalo. Nezaznamenali sme žiadnu ujmu na zdraví. Ale zaznamenali sme viaceré výpadky elektriny, ktoré sa snažila stredoslovenská energetika urýchlene odstraňovať.

Celý článok...
 
Zima s deťmi na Kysuciach - súťaž Tlačiť

Všetky potrebné informácie nájdete na tomto odkaze http://www.regionkysuce.sk/sk/akcie-podujatia/aktualne-podujatia/882-zima-s-detmi-na-kysuciach

 
Na Vyšnom Konci už majú stromček Tlačiť

 V Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu Dúha na Vyšnom Konci sa konalo posedenie pre seniorov, ktorí si už vyzdobili vianočný stromček.

 
Vzdali úctu veľkému rodákovi Tlačiť

 V piatok 1. decembra 2017 sa v Turzovke konala pietna spomienková slávnosť pri pamätnej tabuli spisovateľa Rudolfa Jašíka.

 
Zo zasadnutia komisií pri Mestskom zastupiteľstve v Turzovke Tlačiť

Zaoberali sa rozpočtom mesta na rok 2018

Vo štvrtok 23.11.2017 sa konala v zasadačke mestského úradu v Turzovke Komisia mládeže, vzdelávania, športu a kultúry, ktorú viedol jej predseda Mgr. Rastislav Bakajsa. Rokovania sa zúčastnil primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis, jeho zástupkyňa MUDr. Viera Belková, prednosta MsÚ Ing. Marián Masnica, členovia komisií, poslanci MsZ a pracovníci mestských organizácií.
Prerokovali žiadosti o poskytnutie dotácie z mestského rozpočtu na rok 2018, novelizácie o určení mestskej dotácie na prevádzku a mzdy žiaka ZUŠ, MŠ a ŠZ so sídlom na území mesta Turzovka. Taktiež sa venovali programu Turzovského leta 2018 a návrhom rozpočtu FK Tatran a Mestského múzea na budúci rok.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 9 z 1266
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 


 

   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 16.01.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo