Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Zasadnutie komisií Tlačiť
V pondelok 23. novembra sa konalo spoločné zasadnutie komisie podnikateľskej, obchodu, cestovného ruchu a verejného poriadku, s komisiou životného prostredia, dopravy, výstavby a ÚP. Prítomní riešili správu cintorína v Hlinenom, prejednali dodatok VZN mesta o pohrebníctve, cintorínskeho poriadku a cenníka služieb. Zaoberali sa aj prejednaním návrhu všeobecne záväzného nariadenia o tvorbe, ochrane a údržbe verejnej zelene.

 
Pracovné stretnutie s riaditeľmi škôl a školských zariadení Tlačiť
V pondelok 23. novembra sa primátor mesta, Miroslav Rejda stretol s riaditeľmi turzovských škôl a školských zariadení. Spoločne prerokovali plány svojich činností k Celoslovenskému týždňu aktivít pre menej odpadov.
Celý článok...
 
5. ročník kongresu: Deň odpadového hospodárstva Tlačiť
Tanzer Consulting organizoval 19. novembra v Bratislave 5. ročník kongresu Deň odpadového hospodárstva. Na miesto stretnutia vycestoval aj primátor mesta, Miroslav Rejda.
Celý článok...
 
Stretnutie k riešeniu správy cintorína Tlačiť
V pondelok 16. novembra sa samospráva mesta stretla s konateľom spoločnosti Lauk, pánom Kicošom. Spoločne hľadali riešenie správy cintorína. Lauk dal už minulý mesiac výpoveď a  mestu predložil podmienky, za ktorých by bolo možné ostať v správcovstve cintorína aj na budúci rok.
Celý článok...
 
Neinvestičný fond Otváraj sa brána prispeje k zlepšeniu podmienok pre deti a mládež Tlačiť

Aktivity fondu Otváraj sa brána, ktorý v meste funguje už sedem rokov sú známe určite mnohým, stretávame ich v školách, školských zariadeniach, na športoviskách – jednoducho všade, kde sa pohybujú deti a mládež. Na svoju činnosť získava prostriedky od rôznych darcov (firiem i fyzických osôb) najmä z 2-percentného podielu odvedených daní.

Celý článok...
 
Komu zostane zodpovednosť za nedokončenú školu v Závodí? Tlačiť

Sample ImageSnáď každá obec, či mesto je poznačené „dedičstvom minulosti“. Sú to rôzne menšie alebo väčšie problémy, ktoré sú charakteristické svojimi vzťahmi i následkami. Tie často zaťažujú samosprávy jednak organizačne ale i fyzicky. V Turzovke sa na konci 80-tych rokov rozbehla v tej dobe určite potrebná investícia – novostavba 24-triednej Základnej školy. Veď deti chodili do školy už ako keby samozrejme na dve zmeny, v ročníkoch bolo 5 – 6 tried po 30 žiakov.

Celý článok...
 
Z fondov sa bude rekonštruovať aj verejné osvetlenie Tlačiť

Mesto Turzovka so svojím manažerským tímom už pripravilo viacero úspešných projektov, ktoré boli podporené rôznymi dotáciami z fondov nášho štátu resp. Európskej únie. Aj budúcoročný rozpočet bude posilnený cca o 1,73 mil. Eur (52 mil. Sk) v oblasti regenerácie sídiel a životnom prostredí, no nezabúda sa ani na ďalšie oblasti. Jednou z priorít je rekonštrukcia verejného osvetlenia, ktorá nám v budúcnosti prinesie šetrenie energií a samozrejme nemalé finančné úspory a ekonomický profit.

Celý článok...
 
Rozpočet mesta kvôli kríze o dva roky späť Tlačiť

Štátne príjmy sú v týchto dňoch prehodnocované ekonómami, komisiami a výbormi, aby si poslanci pri schvaľovaní rozpočtu na rok 2010 mohli utvoriť pravdivý obraz o vývoji ekonomickej situácie v republike. Táto už nie je maľovaná ružovými farbami ako pred rokom, o čom svedčí krátenie výdavkov v rôznych oblastiach života občanov. Primátor mesta, ktorý predsedá a vedie rokovania ekonomickej sekcie ZMOSu, prichádza s pravidelnými, no vôbec nie potešujúcimi prognózami a východiskami pre tvorbu rozpočtu obcí na roky 2010 – 2012.

Celý článok...
 
Kruhová križovatka v Turzovka priniesla na cesty viac bezpečnosti a prehľadnosti v premávke Tlačiť
Sample ImageO zámere vybudovať na križovatkách ciest II/487 v smere Čadca – Makov a II/484 Turzovka – Klokočov kruhový objazd informovalo Mesto Turzovka už v roku 2007. Dôvodom a cieľom stavby bolo zvýšiť bezpečnosť na tomto frekventovanom dopravnom uzle, kde dochádzalo k častým kolíziám a dopravným nehodám, ktorých účastníkmi boli vo veľkej miere aj chodci. Po vyše 2 – ročných diskusiách a plánoch sa samospráve mesta podarilo zrealizovať a sprevádzkovať objazd na spomenutej križovatke pri moste do Predmiera.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 131 132 133 134 135 136 137 138 139 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1225 - 1233 z 1243
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 


   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 09.10.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo