Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Vozidlo na rozvoz stravy v prevádzke Tlačiť

 Sociálna služba pre 106 klientov

Nadväzujúc na predchádzajúci článok, v ktorom sme občanov mesta Turzovka informovali o skutočnosti, že vozidlo pre skvalitnenie podpornej sociálnej služby Jedáleň je už na území mesta Turzovka týmto predkladáme novú informáciu,  že motorové vozidlo OPEL COMBO VAN je už v prevádzke. Aj keď pre kompletné vybavenie motorového vozidla ešte čakáme na nerezový regál, automobilom je dočasne zabezpečovaný rozvoz stravy pre našich klientov, ktorí obývajú Stred mesta Turzovka. Z kapacitných dôvodov, po doriešení vyššie uvedeného bude automobilom zabezpečovaný rozvoz stravy do domácností klientov v mestských častiach – Vyšný Koniec, Turkov, Závodie, Hlinené a Predmier. 

Celý článok...
 
13. ročník Jurinovej jesene Tlačiť

 Začínajúcich autorov, členov poroty a ďalších hostí privítala v druhom októbrovom týždni pri Gymnáziu v Turzovke riaditeľka školy Mgr. Eva Lejtrichová. Konal sa 13. ročník Jurinovej jesene. Pri pamätnej tabuli Pavla Hrtusa Jurinu položili kyticu kvetov. Náboženská slávnosť sa konala pri kostole Nanebovzatia Panny Márie za účasti pána farára Jána Vrbatu. Pri hrobe básnika a kňaza Jána Harantu si dôstojne uctili jeho pamiatku, kde sa zástupkyňa primátora Turzovky MUDr. Viera Belková úprimne prihovorila k prítomným. Slávnosť duchovne podporili i piesne speváckeho zboru Konvalinka.

 
Ako si žijú seniori Denného centra v meste Turzovka Tlačiť

4. október 2017 bol dňom veľkého, no milého prekvapenia pre seniorov DC v Turzovke. Postarala sa o to najmä zástupkyňa primátora mesta MUDr. Viera Belková, tiež riaditeľka Kultúrneho domu v Turzovke p. Darina Bajáková a primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis. Členov prekvapil už prvý moment vstupu do pekne vyzdobenej miestnosti. Stoly prikryté peknými dvojfarebnými obrusmi, na každom z nich vázička so živými kvetmi, na tanierikoch chutný zákusok.

Celý článok...
 
Zistené výsledky v okrskoch v meste Turzovka vo voľbách do orgánov samosprávnych krajov - 04.11.2017 Tlačiť

 

Okrsok
č. 1

Okrsok
č. 2

 Okrsok
č. 3

Okrsok
č. 4

Okrsok
č. 5

Okrsok
č. 6 

Spolu 

Počet voličov zapísaných v zozname
voličov

891

1 123

1 245

1 125

1 108

690

6 182

Počet voličov, ktorí sa zúčastnili na hlasovaní

250

310

324

390

335

240

1 849

Počet platných odovzdaných hlasovacích lístkov - pre voľby do zastupiteľstva

240

307

321

377

329

238

1 812

Počet platných odovzdaných hlasovacích lístkov - pre voľby predsedu samospr. kraja

237

303

314

383

328

234

1 799

Účasť voličov Turzovky v % - 29,91

Celý článok...
 
Rozhovor s primátorom Turzovky JUDr. Ľubomírom Golisom Tlačiť

 Mesto sa zapojilo do projektov v hodnote viac ako 2,5 milióna eur

Milí čitatelia,
v dnešnom pokračovaní Vás chceme informovať, ako mesto plnilo svoje zámery deklarované v strategickom materiáli mesta v roku 2017, využívaním grantových schém z fondov Európskej únie.

Pán primátor, môžete našim čitateľom priblížiť, ktoré projekty boli realizované s využitím Európskych štrukturálnych investičných fondov (EŠIF) v roku 2017?
Na úvod chcem povedať, že mesto Turzovka bolo úspešné vo viacerých projektoch. Niektoré z nich budú ukončené do konca tohto kalendárneho roku. Prehľad týchto  projektov  je uvedený formou tabuľky.

Celý článok...
 
Už sa v meste nebude chodiť po hroboch Tlačiť

 Primátor mesta Turzovka, JUDr. Ľubomír Golis
Blíži sa Sviatok všetkých svätých
Už sa v meste nebude chodiť po hroboch

Údržbu cintorínov a hrobových miest zabezpečuje Mesto Turzovka prostredníctvom Mestského podniku služieb v Turzovke. Pochovávanie, údržbu cintorínov a hrobových miest vykonávame na starom cintoríne v Hlinenom, na novom cintoríne v Hlinenom a na cintoríne, ktorý sa nachádza pri autobusových nástupištiach v blízkosti  Supermarketu Tesco, ktorého je vlastníkom Rímsko-katolícka cirkev, Farnosť Turzovka. Na starom cintoríne v Hlinenom je celkom 2634 kopaných hrobových miest a 46 urnových miest.
Na novom rozšírenom cintoríne je celkom 110 prehĺbených hrobových miest, z ktorých je 86 hrobových miest- krýpt 35 urnových a 36 detských hrobových miest.

Celý článok...
 
Oprava a budovanie odvodňovacích priestorov Tlačiť

 V rámci odvodňovacích prác začalo Mesto Turzovka v súčinnosti so železnicami SR s odvodňovaním koľajového úseku od železničného priecestia do Turkova až po železničné priecestie do Dlhej.
„Na Vyšnom konci pri pohostinstve Maják bol  vybudovaný dlhý kanál, ktorý vedie od železničnej trate popod cestnú komunikáciu, a ďalej kanalizačným potrubím pomedzi rodinné domy až do rieky Kysuca,“ povedal primátor JUDr. Ľubomír Golis.
Upravovali sa tiež odvodňovacie kanály od železničnej  trate v ďalších úsekoch mestskej časti Vyšný koniec.

 
Poďakovanie Tlačiť

   Pomocný anjel, n. o.                          Mesto Turzovka

Mesto Turzovka v spolupráci s neziskovou organizáciou Pomocný anjel, n.o. zorganizovalo v dňoch 22. a 23. augusta 2017 „Zber obnoseného šatstva“. Touto cestou sa mesto Turzovka chce, i v mene neziskovej organizácie Pomocný anjel, n.o., úprimne veľmi pekne poďakovať všetkým občanom, prevádzke Second Hand Creamtex, ktorí sa zapojili do tejto humanitárnej zbierky. Nezištne tak pomohli ľudom, ktorí pre ostatných už nepotrebné veci, využijú a veľmi im pomôžu v ich často neľahkej životnej situácii.

 
Vytvorili sme rekord v nafukovaní balónov v rade za sebou Tlačiť

 TURZOVKA 19. 8. 2017 - Aj napriek počasiu, popoludní začalo viac popŕchať a neskôr aj pršať sa podaril zaujímavý rekordmanský maratón - nafukovali sa postupne jednotlivými účastníkmi balóniky. Rekord trval 9 hodín a záujemcovia stále prichádzali, bol tu aj bohatý hudobný a zábavný program. Ťahákom večera sa stal Martin Harich, slovenský spevák z Liptovského Mikuláša. Pokus začal o 11. hod a 5 minúte. Na pódiu sa vystriedali rôzne vekové kategórie, a prišli sem aj návštevníci zo susedného Česka, ale aj z Belgicka a Veľkej Británie.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 19 - 27 z 1262
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 
   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 18.12.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo