Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Oznam Tlačiť

Prosíme výhercov LETU BALÓNOM,
aby si svoj darčekový poukaz na let balónom vyzdvihli v Mestskej knižnici v Turzovke alebo nás informovali na tel.čísle +421 4352308.
Vyžrebované boli certifikáty s číslami 28, 61, 98, 527, 653.

 
Víťazstvá, ktoré pomáhajú Tlačiť

 Biela pastelka, symbol pomoci v na prvý pohľad neriešiteľných situáciách v živote nevidiacich a slabozrakých, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste. Každá z nich sa premení na pomocnú ruku podanú pri snahe naučiť sa samostatne a najmä bezpečne chodiť s bielou palicou, variť, postarať sa o domácnosť, pracovať s počítačom a mnoho iných činností, z ktorých každá je malým víťazstvom. Víťazstvom, ktoré ľuďom so zrakovým postihnutím pomôže viesť plnohodnotný život.

Celý článok...
 
Denné sústredenia „Kamarátov“ ukončené Tlačiť

 Projekt – Kamaráti, ktorý  realizovalo mesto Turzovka v  podobe denných sústredení za finančnej spoluúčasti Žilinského samosprávneho kraja každý pondelok v priebehu mesiaca júl/2017 je ukončený.
Každý pondelok sa účastníci projektu zúčastňovali pripravovaných aktivít, ktoré boli zamerané predovšetkým na naplnenie hlavných a čiastkových cieľov, ktoré mesto Turzovka adresovalo prostredníctvom Žiadosti o poskytnutie finančného príspevku Žilinskému samosprávnemu kraju.

Celý článok...
 
UPOZORNENIE pre obyvateľov mesta a podnikateľské subjekty v meste Turzovka Tlačiť

Samospráva Mesta Turzovka, Mestský podnik služieb a Združenie TKO Semeteš, n.o. oznamujú občanom a podnikateľským subjektom, že v rámci zberu separovaných zložiek odpadu sa bude vyseparovaný odpad odoberať iba občanom podnikateľským subjektom, ktorí budú mať tieto vyseparované zložky uložené v transparentných  vreciach. Separované zložky, uložené v inom, než transparentnom vreci nebudú odobraté !!!. Vrecia je potrebné nechať otvorené, nezaväzovať, nakoľko dochádza ku kontrole vriec posádkou, či sa tam nenachádza iný odpad, ako vyseparované zložky. Často sa totiž stáva, že sa v nepriehľadných vreciach nachádza i komunálny odpad a iný odpad, spolu s vyseparovanými zložkami.

Celý článok...
 
Pitný režim počas letných dní Tlačiť

Vysoké letné teploty dokážu ľudský organizmus zničiť viac, ako fyzická námaha.  Pocit smädu je varovným signálom pri značnom nedostatku vody v organizme. Človek by si mal dopĺňať tekutiny priebežne a ešte predtým, ako sa dostaví pocit smädu. Nedostatočný príjem tekutín spôsobuje rôzne zdravotné problémy, najčastejšie sa jedná o dehydratáciu organizmu, ktorá sa prejavuje únavou, spavosťou, malátnosťou, poruchou koordinácie chôdze a pohybov, suchosť a nepružnosť pokožky, zrýchlenie pulzu, zníženie krvného tlaku. Voda je pre život človeka bezpodmienečne nevyhnutná a práve preto je veľmi dôležité v letných horúčavách predísť dehydratácii vhodným pitným režimom. Počas horúčav sa odporúča vypiť minimálne 2-4 decilitre tekutín na 10 kilogramov hmotnosti, čo predstavuje približne 1,5 až 3 litre tekutín denne. Toto množstvo sa však zvyšuje u ľudí, ktorí pracujú fyzicky a viac sa potia. Piť by sa malo priebežne, čiže v menších dávkach a častejšie. Najvhodnejšia je pitná voda, ale aj minerálne vody, nesladené bylinkové a ovocné čaje. Vhodným zdrojom tekutín sú aj čerstvé ovocné a zeleninové šťavy riedené vodou. Sladené nápoje treba obmedzovať kvôli nadbytku cukru, energie a kofeínu. Dôležitá je tiež teplota tekutín, odporúča sa prijímať vlažné nápoje. Potreba pitia rastie nielen v závislosti od teploty, ale aj od telesnej aktivity.

Celý článok...
 
Výzva na kosenie pozemkov Tlačiť

  

 
Upozornenie Tlačiť

Samospráva Mesta Turzovka, Mestský podnik služieb a Združenie TKO Semeteš, n.o. oznamujú občanom, že v rámci zberu separovaných zložiek odpadu sa bude vyseparovaný odpad odoberať iba občanom, ktorí budú mať tieto vyseparované zložky uložené v transparentných  vreciach, ktoré im boli tento rok odovzdané pri platení poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.

Celý článok...
 
Vyhlásenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru Tlačiť

PDF

 
Prevážame vzduch. Ak PET fľašu, škatuľu alebo plechovku nezmenšíme, nezošliapneme Tlačiť

FOTO: Pred vyhodením plastových fliaš, plechoviek, škatúľ a nápojových kartónov zmenšite ich objem.


Pri kontajneroch na triedený odpad sa s tým stretávame často. Nestlačené PET fľaše, plechovky z pív, nápojové kartóny, prípadne obrovské neskladné kusy polystyrénu často zmenšia možnosti kontajnera a neraz doň – v skutočnosti iba z polovice naplneného – už viac nevpraceme. 

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 28 - 36 z 1262
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 
   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 18.12.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo