Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
FK Tatran príjme do svojich radov malých futbalistov Tlačiť

 Futbalový klub Tatran Turzovka pozýva chlapcov a dievčatá, narodené v r. 2006 až 2011, do svojich prípraviek. Zapísať sa môžu prísť vždy v piatok o 15:30 hod. na ihrisko FK Tatran Turzovka. Tréningy sú zamerané na rozvoj koordinačných a rýchlostných schopností detí. Pre prácu s loptou sa využívajú Coerver cvičenia, hra jeden na jedného a ďalšie. Okrem zlepšenia pohybových schopností je podstatný aj rozvoj sociálnych zručností a vytváranie nových kamarátstiev.
Pre ďalšie informácie neváhajte kontaktovať zástupcov FK Tatran, buď prostredníctvom Facebookovej stránky FK Tatran Turzovka alebo na tel. čísle 0905 609 724 (Mgr. Pavol Škorník - šéftréner mládeže FK Tatran).

 
Začal sa nový školský rok Tlačiť

 Uplynuli dva bezstarostné mesiace prázdnin, oddychu, pekných a neopakovateľných zážitkov. Počas nich mali žiaci možnosť načerpať nové sily a odhodlane vykročiť do nového školského roka. 
Na slávnostnom otvorení nového školského roka 2016/2017 v pondelok 5. septembra privítala žiakov v telocvični Základnej školy riaditeľka Mgr. Terézia Šupolová: „ Dnešný deň je výnimočný svojou atmosférou. Pre všetkých žiakov je to štart do ďalších mesiacov učenia, získavania nových vedomostí, priateľstiev a pre tých starších možno i nových lásočiek“.

Celý článok...
 
Poškodenú cestu v Hlinenom opravil SEVAK Tlačiť

 Ešte koncom augusta občania mestskej časti Hlinené zaregistrovali práce na oprave miestnej komunikácie. Spoločnosť SEVAK tam opravovala poruchu vodovodu.
Problémy s týmto úsekom sa vyskytli aj pred niekoľkými rokmi. Až začiatkom leta sa zistilo, že dôvodom bola porucha na vodovodnom potrubí, dôsledkom čoho dochádzalo k podmývaniu časti cesty.
Vytekanie vody z pod vozovky  nahlásil miestny obyvateľ. Úsek výstavby a rozvoja mesta mu aj touto cestou vyslovuje poďakovanie a zároveň poukazuje, aká dôležitá je spolupráca medzi občanmi a samosprávou.
Mesto na jeho podnet ihneď zareagovalo a oslovilo SEVAK - prevádzkovateľa vodovodu. Po odstránení poruchy odtrhnutú časť cesty SEVAK na vlastné náklady zrekonštruoval, čím ušetril samospráve nemalé finančné prostriedky.

 
Letný tábor s podporou samosprávneho kraja plný aktivít Tlačiť

 V dňoch od 15. do 19. augusta prebiehala druhá časť projektu „Podajme si ruky,“ ktorú realizovalo mesto Turzovka za účasti dobrovoľníkov v podobe letného denného tábora, za finančnej spoluúčasti Žilinského samosprávneho kraja. Projekt bol zameraný na výkon opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, za účasti 20 detí. Jednotlivé dni boli v letnom tábore plné aktivít na predchádzanie sociálnopatologických javov v podobe sprostredkovania kultúrnych, záujmových, výchovných či poznávacích činností.

Celý článok...
 
Noc vedcov - 30.9.2016 Tlačiť
 
TLAČOVÁ SPRÁVA - ŽSR zrekonštruujú železničné priecestie vo Vysokej nad Kysucou Tlačiť

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začnú 9. septembra opravovať železničné priecestie v obci Vysoká nad Kysucou (jedinečné identifikačné číslo SP 0091), na ktorom železničná trať z Čadce do Makova križuje cestu II. triedy č. 487. Počas výlukových prác budú vlaky osobnej dopravy nahradené autobusmi. Pre užívateľov cestnej premávky bude priecestie počas rekonštrukcie čiastočne uzatvorené striedavo v jednom jazdnom pruhu. Obmedzenie potrvá do 15. septembra.

Celý článok...
 
Hodová nedeľa s bohatým programom Tlačiť

 Už od skorých ranných hodín sa ulice v našom meste rozozvučali ľudovými tónmi heligóniek. Turzovská cifrovačka prilákala desiatky účinkujúcich a niekoľko stoviek divákov. Námestie Juraja Thurza patrilo ľudovým remeselníkom prezentujúcim svoje umenie.
Tradičný sprievod ulicami mesta v poobedňajších hodinách oznamoval začiatok 45. ročníka Beskydských slávností. Zúčastnili sa ho všetky pozvané skupiny a súbory prezentujúce folklór z regiónov Slovenska, či susednej Moravy. Vo veľkom počte prišli aj zástupcovia Spolku priateľov Turzovky. Spoločne s nimi kráčali v sprievode aj predstavitelia mesta.

Celý článok...
 
Turzovčania vytvorili nový rekord Tlačiť

 Sobota 13. augusta patrila v Turzovke podujatiu, na ktoré sa tešia malí aj veľkí. Turzovčania a návštevníci Beskydských slávností sa už šestnásty krát pokúsili o nový netradičný rekord.
Tentoraz sa štafetovým spôsobom jedli šišky upečené špeciálne na túto príležitosť. Rekord odštartoval o 11.00 hod. a počas časového limitu 10 hodín sa do neho zapojilo 1001 účastníkov.

Celý článok...
 
Atraktívna výstava Úlety Tlačiť

 Vyvrcholením piatkového programu Beskydských slávností bola vernisáž autorskej výstavy dvoch významných osobností umeleckého a spoločenského života sochára a maliara Ondreja 4 Zimku  a fotografa  Jaroslava Veličku.  Výstava nesie názov Úlety a  prepája neživé sochy, so živými tvormi ako sú vtáky. Dvadsaťdva sôch kontrastuje s dvadsať jedna fotografiami dvoch priateľov.Výstava mala veľký úspech už pri svojej premiére, Turzovka je jej druhým zastavením  a od nás poputuje do zahraničia. Návštevníci Domu kultúry si ju môžu pozrieť do 15. septembra 2016.

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 28 - 36 z 1231
 

TURZOVSKÉ LETO 2017

    

             PARTNERSKÉ MESTÁ:
          

                

         

  
       TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
   

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

   

Nová ponuka služieb - televízia
   

 

        

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
Predaj a prenájom majetku
Odpredaj majetku
Prenájom majetku
Odpredaný majetok
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.