Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Poškodenú cestu v Hlinenom opravil SEVAK Tlačiť

 Ešte koncom augusta občania mestskej časti Hlinené zaregistrovali práce na oprave miestnej komunikácie. Spoločnosť SEVAK tam opravovala poruchu vodovodu.
Problémy s týmto úsekom sa vyskytli aj pred niekoľkými rokmi. Až začiatkom leta sa zistilo, že dôvodom bola porucha na vodovodnom potrubí, dôsledkom čoho dochádzalo k podmývaniu časti cesty.
Vytekanie vody z pod vozovky  nahlásil miestny obyvateľ. Úsek výstavby a rozvoja mesta mu aj touto cestou vyslovuje poďakovanie a zároveň poukazuje, aká dôležitá je spolupráca medzi občanmi a samosprávou.
Mesto na jeho podnet ihneď zareagovalo a oslovilo SEVAK - prevádzkovateľa vodovodu. Po odstránení poruchy odtrhnutú časť cesty SEVAK na vlastné náklady zrekonštruoval, čím ušetril samospráve nemalé finančné prostriedky.

 
Letný tábor s podporou samosprávneho kraja plný aktivít Tlačiť

 V dňoch od 15. do 19. augusta prebiehala druhá časť projektu „Podajme si ruky,“ ktorú realizovalo mesto Turzovka za účasti dobrovoľníkov v podobe letného denného tábora, za finančnej spoluúčasti Žilinského samosprávneho kraja. Projekt bol zameraný na výkon opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, za účasti 20 detí. Jednotlivé dni boli v letnom tábore plné aktivít na predchádzanie sociálnopatologických javov v podobe sprostredkovania kultúrnych, záujmových, výchovných či poznávacích činností.

Celý článok...
 
Noc vedcov - 30.9.2016 Tlačiť
 
TLAČOVÁ SPRÁVA - ŽSR zrekonštruujú železničné priecestie vo Vysokej nad Kysucou Tlačiť

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začnú 9. septembra opravovať železničné priecestie v obci Vysoká nad Kysucou (jedinečné identifikačné číslo SP 0091), na ktorom železničná trať z Čadce do Makova križuje cestu II. triedy č. 487. Počas výlukových prác budú vlaky osobnej dopravy nahradené autobusmi. Pre užívateľov cestnej premávky bude priecestie počas rekonštrukcie čiastočne uzatvorené striedavo v jednom jazdnom pruhu. Obmedzenie potrvá do 15. septembra.

Celý článok...
 
Hodová nedeľa s bohatým programom Tlačiť

 Už od skorých ranných hodín sa ulice v našom meste rozozvučali ľudovými tónmi heligóniek. Turzovská cifrovačka prilákala desiatky účinkujúcich a niekoľko stoviek divákov. Námestie Juraja Thurza patrilo ľudovým remeselníkom prezentujúcim svoje umenie.
Tradičný sprievod ulicami mesta v poobedňajších hodinách oznamoval začiatok 45. ročníka Beskydských slávností. Zúčastnili sa ho všetky pozvané skupiny a súbory prezentujúce folklór z regiónov Slovenska, či susednej Moravy. Vo veľkom počte prišli aj zástupcovia Spolku priateľov Turzovky. Spoločne s nimi kráčali v sprievode aj predstavitelia mesta.

Celý článok...
 
Turzovčania vytvorili nový rekord Tlačiť

 Sobota 13. augusta patrila v Turzovke podujatiu, na ktoré sa tešia malí aj veľkí. Turzovčania a návštevníci Beskydských slávností sa už šestnásty krát pokúsili o nový netradičný rekord.
Tentoraz sa štafetovým spôsobom jedli šišky upečené špeciálne na túto príležitosť. Rekord odštartoval o 11.00 hod. a počas časového limitu 10 hodín sa do neho zapojilo 1001 účastníkov.

Celý článok...
 
Atraktívna výstava Úlety Tlačiť

 Vyvrcholením piatkového programu Beskydských slávností bola vernisáž autorskej výstavy dvoch významných osobností umeleckého a spoločenského života sochára a maliara Ondreja 4 Zimku  a fotografa  Jaroslava Veličku.  Výstava nesie názov Úlety a  prepája neživé sochy, so živými tvormi ako sú vtáky. Dvadsaťdva sôch kontrastuje s dvadsať jedna fotografiami dvoch priateľov.Výstava mala veľký úspech už pri svojej premiére, Turzovka je jej druhým zastavením  a od nás poputuje do zahraničia. Návštevníci Domu kultúry si ju môžu pozrieť do 15. septembra 2016.

 
Mestské múzeum približuje dedičstvo otcov Tlačiť

 Po slávnostnom zastupiteľstve v piatok 12. augusta sa pozornosť zúčastnených sústredila na otvorenie nového Mestského múzea Karola Točíka.
Tak ako povedal primátor JUDr. Ľubomír Golis vo svojom príhovore: „ Iniciatíva zriadenia mestského múzea vychádzala  od zástupcov dvoch občianskych združení, pôsobiacich nielen v našom meste, ale i kysuckom regióne – Spolku priateľov Turzovky a Terra Kisucensis. Samospráva mesta sa im niekoľko rokov snažila ísť v ústrety, hľadala priestory a financie potrebné na realizáciu. Spoločnými silami stavali  na  dôležitosti zachovania vlastnej identity prostredníctvom uchovávania svojich dejín, tradícií, nárečia, piesní a iných produktov hmotného i nehmotného kultúrneho dedičstva a jeho odovzdávania budúcim generáciám.“

Celý článok...
 
Na Mestskom zastupiteľstve sa oceňovali významné osobnosti Tlačiť

 Neoddeliteľnou súčasťou bohatého kultúrneho a spoločenského programu Beskydských slávností  je slávnostné Mestské zastupiteľstvo. Každoročne otvára hodový víkend a samospráva na ňom už takmer dvadsať rokov udeľuje ocenenia občanom, ktorí sa zaslúžili o rozvoj alebo reprezentáciu mesta. Nebolo tomu inak ani v tomto roku. V piatok 12. augusta pribudli do pamätnej knihy ďalšie nové mená v troch kategóriách - Cena mesta Turzovka, Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta a Cena primátora mesta.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 37 - 45 z 1238
 

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 


   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.