Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Zisťovanie o vzdelávaní dospelých Tlačiť

 
BESKYD RALLYE 2016 Tlačiť

 Po úspešnom 18.ročníku, ktorého program bol zameraný na spoznávanie industriálnych pamiatok ostravského regiónu, sa opäť vraciame k programu, ktorý je prioritne orientovaný na kultúrne pamiatky a prírodné krásy.
Ako každý rok čakajú na účastníkov viaceré novinky. Tou najpodstatnejšou je medzinárodná trasa, ktorá nás okrem Česka a Slovenska zavedie aj do susedného Poľska.
Piatková „Moravská etapa“ má prvú zastávku vo Valašskom Meziříčí, kde je pripravený bohatý sprievodný program, z ktorého prezradím napríklad návštevu Moravskej gobelinovej manufaktury.
Sobotná „Poľsko-Slovenská etapa“ nás prevedie po cestách krásnou prírodou trojhraničnej oblasti Beskýd.

Celý článok...
 
Letné tábory s podporou Žilinského samosprávneho kraja Tlačiť

Keďže sa začal čas letných prázdnin, mesto Turzovka pripomína, že v termínoch  18.07.2016 – 22.07.2016 a 15.08.2016 – 19.08.2016 bude realizovaný projekt za podpory Žilinského samosprávneho kraja „Podajme si ruky“ v podobe denných táborov. Tábory budú sústredené do Areálu športu a oddychu v Závodí. Samotná realizácia bude zameraná na prácu s rodinou. O možnosti prihlásiť svoje dieťa do tábora  získate bližšie informácie cestou Mestského úradu v Turzovke, na tel. čísle: 041/420 93 60 u sociálnej pracovníčky mesta Turzovka, Mgr. Marcely Polkovej.

 
Zberný dvor v Predmieri je v prevádzke takmer celý týždeň Tlačiť

 Mestá a obce sú zo zákona povinné separovať komunálny odpad. Je to jediné riešenie ako jeho množstvo znížiť a zároveň ušetriť peniaze mestu, ale i občanom. Čím menej zmesového komunálneho odpadu odvezieme, tým viac ušetríme. Preto mesto pravidelne odváža jednotlivé separované zložky podľa kalendára zvozu. V súlade so zákonom vykonáva taktiež  dvakrát do roka v jarnom a jesennom období zber objemného odpadu.

Celý článok...
 
Tento rok rezbári potešia najmä deti Tlačiť

Tradičný plenér rezbárov z beskydskej oblasti s názvom "DREVENÉ TAJOMSTVÁ" sa uskutoční  v dňoch 5. - 8. júla 2016. Ľudoví majstri sa opäť stretnú v Šarkparku, kde tentoraz vytvoria rozprávkové postavy, ktoré skrášlia prostredie zrekonštruovanej materskej školy a detského hradu. Príďte si pozrieť  umeleckú prácu  ľudových rezbárov a pozrite sa ako vdýchnu život dreveným kmeňom.

 
Turnaj starších žiakov ovládli futbalisti Čadce Tlačiť

 V sobotu 2. júla 2015 sa uskutočnil na futbalovom ihrisku FK Tatran 17.ročník medzinárodného futbalového turnaja starších žiakov o Pohár primátora mesta Turzovky. Zúčastnili sa ho družstvá – TJ Slovan Podvysoká , 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí, FK Čadca a domáci FK Tatran Turzovka.
O slávnostné otvorenie sa postarali primátor mesta Turzovka JUDr. Ľubomír Golis a prezident FK Tatran Turzovka Ing. Ladislav Hejčík. Družstvá odohrali turnaj herným systémom každý s každým.

Celý článok...
 
Na rekonštrukcii materskej školy sa intenzívne pracuje Tlačiť

 Už niekoľkokrát sme Vás informovali o realizácii projektu rozšírenia a udržania kapacity Materskej školy na sídlisku Šarky. Stavba je rozdelená do troch etáp.
V súčasnosti prebieha  prvá. Tou vzniká nadstavba s dvomi novými triedami a príslušenstvom. V pondelok 13. júna sme sa boli pozrieť ako práce prebiehajú a či všetko ide podľa časového harmonogramu.

Celý článok...
 
Nové zrkadlá zvýšia bezpečnosť na cestách Tlačiť

 Bezpečnosť občanov je prvoradým cieľom samosprávy mesta Turzovka. V uplynulých dňoch pracovníci Mestského podniku služieb inštalovali na neprehľadných úsekoch ciest nové dopravné zrkadlá. Tie pribudli na frekventovanej križovatke do mestskej časti Hlinené. Vodičom uľahčia výjazd z centra mesta na hlavnú cestu Čadca - Makov.

Celý článok...
 
Primátor navštívil najstaršiu občianku Tlačiť

 Primátor nášho mesta JUDr. Ľubomír Golis každoročne navštevuje našich najstarších občanov jubilantov. Aj takýmto spôsobom im chce zablahoželať a poďakovať sa za ich celoživotnú prácu.
Vo štvrtok 17. júna navštívil spolu s predsedkyňou sociálnej a zdravotnej komisie PaedDr. Eleonórou Nekorancovou aj najstaršiu občianku nášho mesta Annu Bačkorovú z Vyšného Konca. Tá sa 13. marca 2016 dožila krásnych 96 rokov.

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 46 - 54 z 1231
 

TURZOVSKÉ LETO 2017

    

             PARTNERSKÉ MESTÁ:
          

                

         

  
       TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
   

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

   

Nová ponuka služieb - televízia
   

 

        

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
Predaj a prenájom majetku
Odpredaj majetku
Prenájom majetku
Odpredaný majetok
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.