Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
TLAČOVÁ SPRÁVA - ŽSR zrekonštruujú železničné priecestie vo Vysokej nad Kysucou Tlačiť

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začnú 9. septembra opravovať železničné priecestie v obci Vysoká nad Kysucou (jedinečné identifikačné číslo SP 0091), na ktorom železničná trať z Čadce do Makova križuje cestu II. triedy č. 487. Počas výlukových prác budú vlaky osobnej dopravy nahradené autobusmi. Pre užívateľov cestnej premávky bude priecestie počas rekonštrukcie čiastočne uzatvorené striedavo v jednom jazdnom pruhu. Obmedzenie potrvá do 15. septembra.

Celý článok...
 
Hodová nedeľa s bohatým programom Tlačiť

 Už od skorých ranných hodín sa ulice v našom meste rozozvučali ľudovými tónmi heligóniek. Turzovská cifrovačka prilákala desiatky účinkujúcich a niekoľko stoviek divákov. Námestie Juraja Thurza patrilo ľudovým remeselníkom prezentujúcim svoje umenie.
Tradičný sprievod ulicami mesta v poobedňajších hodinách oznamoval začiatok 45. ročníka Beskydských slávností. Zúčastnili sa ho všetky pozvané skupiny a súbory prezentujúce folklór z regiónov Slovenska, či susednej Moravy. Vo veľkom počte prišli aj zástupcovia Spolku priateľov Turzovky. Spoločne s nimi kráčali v sprievode aj predstavitelia mesta.

Celý článok...
 
Turzovčania vytvorili nový rekord Tlačiť

 Sobota 13. augusta patrila v Turzovke podujatiu, na ktoré sa tešia malí aj veľkí. Turzovčania a návštevníci Beskydských slávností sa už šestnásty krát pokúsili o nový netradičný rekord.
Tentoraz sa štafetovým spôsobom jedli šišky upečené špeciálne na túto príležitosť. Rekord odštartoval o 11.00 hod. a počas časového limitu 10 hodín sa do neho zapojilo 1001 účastníkov.

Celý článok...
 
Atraktívna výstava Úlety Tlačiť

 Vyvrcholením piatkového programu Beskydských slávností bola vernisáž autorskej výstavy dvoch významných osobností umeleckého a spoločenského života sochára a maliara Ondreja 4 Zimku  a fotografa  Jaroslava Veličku.  Výstava nesie názov Úlety a  prepája neživé sochy, so živými tvormi ako sú vtáky. Dvadsaťdva sôch kontrastuje s dvadsať jedna fotografiami dvoch priateľov.Výstava mala veľký úspech už pri svojej premiére, Turzovka je jej druhým zastavením  a od nás poputuje do zahraničia. Návštevníci Domu kultúry si ju môžu pozrieť do 15. septembra 2016.

 
Mestské múzeum približuje dedičstvo otcov Tlačiť

 Po slávnostnom zastupiteľstve v piatok 12. augusta sa pozornosť zúčastnených sústredila na otvorenie nového Mestského múzea Karola Točíka.
Tak ako povedal primátor JUDr. Ľubomír Golis vo svojom príhovore: „ Iniciatíva zriadenia mestského múzea vychádzala  od zástupcov dvoch občianskych združení, pôsobiacich nielen v našom meste, ale i kysuckom regióne – Spolku priateľov Turzovky a Terra Kisucensis. Samospráva mesta sa im niekoľko rokov snažila ísť v ústrety, hľadala priestory a financie potrebné na realizáciu. Spoločnými silami stavali  na  dôležitosti zachovania vlastnej identity prostredníctvom uchovávania svojich dejín, tradícií, nárečia, piesní a iných produktov hmotného i nehmotného kultúrneho dedičstva a jeho odovzdávania budúcim generáciám.“

Celý článok...
 
Na Mestskom zastupiteľstve sa oceňovali významné osobnosti Tlačiť

 Neoddeliteľnou súčasťou bohatého kultúrneho a spoločenského programu Beskydských slávností  je slávnostné Mestské zastupiteľstvo. Každoročne otvára hodový víkend a samospráva na ňom už takmer dvadsať rokov udeľuje ocenenia občanom, ktorí sa zaslúžili o rozvoj alebo reprezentáciu mesta. Nebolo tomu inak ani v tomto roku. V piatok 12. augusta pribudli do pamätnej knihy ďalšie nové mená v troch kategóriách - Cena mesta Turzovka, Uznanie za zásluhy o rozvoj a reprezentáciu mesta a Cena primátora mesta.

Celý článok...
 
Klenotom Beskyd rallye bolo vzácne Bugati Tlačiť

 Už po 19. krát sa v poslednú júlovú sobotu stretli pod taktovkou Turzovského veterán clubu majitelia a milovníci autoveteránov na medzinárodnej súťaži historických vozidiel Beskyd rallye.
Opäť sa veteránom podarilo naplniť slogan  „spanilá jazda beskydskou krajinou“, keďže počas dvoch etáp navštívili malebné Beskydy na Morave, Slovensku aj v Poľsku. Spolu tak najazdili viac ako 320km.
V sobotu 30. júla zaplnilo pešiu zónu pred Mestským úradom v Turzovke takmer 150 vozidiel. Tie brázdili európske aj americké cesty už od začiatku minulého storočia.

Celý článok...
 
Spolupráca samospráv naberá konkrétne kontúry Tlačiť

 V pondelok 27. júla navštívil primátor nášho mesta Ľubomír Golis spolu s prednostom Mestského úradu Mariánom Masnicom, pracovníčkou z úseku výstavby a rozvoja mesta Darinou Litvíkovou a riaditeľkou Regionálnej rozvojovej agentúry Kysuce Martou Slávikovou partnerské mestá Kęty a Porąbku. Dôvodom stretnutia bolo zapojiť sa do Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V – A Poľsko  - Slovensko 2014 - 2020, prioritná os 1 pod názvom  ,,Ochrana a rozvoj prírodného a kultúrneho dedičstva cezhraničného územia“.

Celý článok...
 
Jubilejný futbalový turnaj vyhrala Dubnica Tlačiť

 Podujatia organizované v rámci Turzovského leta 2016 pokračovali v nedeľu 24. júla v areáli FK Tatran Turzovka. Konal sa tu  už 70. ročník najstaršieho futbalového turnaja na Slovensku s názvom O pohár Česko-Slovenskej vzájomnosti. Slávnostne ho otvoril viceprezident SFZ a športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník, primátor mesta Ľubomír Golis a predseda FK Tatran Turzovka Ladislav Hejčík.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 64 - 72 z 1262
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 
   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 18.12.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo