Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Letné tábory podporil samosprávny kraj Tlačiť

 V dňoch od 18. do 22. júla prebiehala prvá časť projektu „Podajme si ruky,“ ktorú realizovalo mesto Turzovka za účasti dobrovoľníkov v podobe letného denného tábora, za finančnej podpory Žilinského samosprávneho kraja. Samotná realizácia tábora bola sústredená do Areálu športu a oddychu v Závodí. Projekt bol zameraný na výkon opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, za účasti 20 detí. Počas jednotlivých dní boli v letnom tábore organizované aktivity na predchádzanie sociálnopatologických javov.

Celý článok...
 
Mohutná pýcha Turzovky je minulosťou Tlačiť

 Neodmysliteľnou súčasťou koloritu nášho mesta boli dve zákonom chránené lipy pri soche sv. Jána v centre mesta. Nájdeme ich takmer na každej pohľadnici, v bulletine, či knihe o našom meste.
Od upršanej soboty 16. júla prišla Turzovka o jednu z týchto dominánt. Viac ako dvesto ročná pýcha centra mesta je minulosťou. Lipa napriek starostlivosti a pravidelnému ošetrovaniu nevydržala nápor vetra a ťarchu mokrých konárov a v spodnej časti kmeňa asi 2 metre nad zemou sa rozštiepila.

Celý článok...
 
V areáli športu sa varil najlepší guláš Tlačiť

 Ani nepríjemné studené počasie a vytrvalý dážď neodradili milovníkov dobrého jedla zúčastniť sa tradičnej kulinárskej súťaže pod názvom O najlepší guláš. V sobotu 16. júla do areálu športu a oddychu v Závodí prišlo svoje  kuchárske umenie predviesť 13 družstiev. Každý z  pripravovaných gulášov bol niečím výnimočný - druhom mäsa, prísadami, či spôsobom prípravy.
  „ Som rád, že sa súťaž dostáva do povedomia  a každoročne sú tu 2-3 nové družstvá. Dnes tu okrem turzovčanov máme aj družstvo zo Žiliny. Atmosféra je perfektná, účelom súťaže je, aby sa ľudia zabavili a myslím, že sa nám to darí,“povedal jeden z hlavných organizátorov Peter Červenec.

Celý článok...
 
Rezbári potešili svojimi dielami najmä deti Tlačiť

 Tradičný plenér ľudových rezbárov z beskydskej oblasti s názvom Drevené tajomstvá sa  konal v turzovskom Šarkparku  od 5. do 8. júla. Už po 11 krát sa tu stretli rezbári, aby vytvorili z drevených stromov trvalé hodnoty v podobe plastík, zdobiacich verejné priestranstvá v našom meste. Organizátormi plenéra boli Spolok priateľov Turzovky a Mesto Turzovka  a zúčastnili sa ho rezbári Ryszard Gondek z Chełmeku (Poľsko), Mirosław Wiszowaty z Rudy (Poľsko), Ján Palko zo Štiavnika (Slovensko) a Anton Kadura z Podvysokej (Slovensko).

Celý článok...
 
Zisťovanie o vzdelávaní dospelých Tlačiť

 
BESKYD RALLYE 2016 Tlačiť

 Po úspešnom 18.ročníku, ktorého program bol zameraný na spoznávanie industriálnych pamiatok ostravského regiónu, sa opäť vraciame k programu, ktorý je prioritne orientovaný na kultúrne pamiatky a prírodné krásy.
Ako každý rok čakajú na účastníkov viaceré novinky. Tou najpodstatnejšou je medzinárodná trasa, ktorá nás okrem Česka a Slovenska zavedie aj do susedného Poľska.
Piatková „Moravská etapa“ má prvú zastávku vo Valašskom Meziříčí, kde je pripravený bohatý sprievodný program, z ktorého prezradím napríklad návštevu Moravskej gobelinovej manufaktury.
Sobotná „Poľsko-Slovenská etapa“ nás prevedie po cestách krásnou prírodou trojhraničnej oblasti Beskýd.

Celý článok...
 
Letné tábory s podporou Žilinského samosprávneho kraja Tlačiť

Keďže sa začal čas letných prázdnin, mesto Turzovka pripomína, že v termínoch  18.07.2016 – 22.07.2016 a 15.08.2016 – 19.08.2016 bude realizovaný projekt za podpory Žilinského samosprávneho kraja „Podajme si ruky“ v podobe denných táborov. Tábory budú sústredené do Areálu športu a oddychu v Závodí. Samotná realizácia bude zameraná na prácu s rodinou. O možnosti prihlásiť svoje dieťa do tábora  získate bližšie informácie cestou Mestského úradu v Turzovke, na tel. čísle: 041/420 93 60 u sociálnej pracovníčky mesta Turzovka, Mgr. Marcely Polkovej.

 
Zberný dvor v Predmieri je v prevádzke takmer celý týždeň Tlačiť

 Mestá a obce sú zo zákona povinné separovať komunálny odpad. Je to jediné riešenie ako jeho množstvo znížiť a zároveň ušetriť peniaze mestu, ale i občanom. Čím menej zmesového komunálneho odpadu odvezieme, tým viac ušetríme. Preto mesto pravidelne odváža jednotlivé separované zložky podľa kalendára zvozu. V súlade so zákonom vykonáva taktiež  dvakrát do roka v jarnom a jesennom období zber objemného odpadu.

Celý článok...
 
Tento rok rezbári potešia najmä deti Tlačiť

Tradičný plenér rezbárov z beskydskej oblasti s názvom "DREVENÉ TAJOMSTVÁ" sa uskutoční  v dňoch 5. - 8. júla 2016. Ľudoví majstri sa opäť stretnú v Šarkparku, kde tentoraz vytvoria rozprávkové postavy, ktoré skrášlia prostredie zrekonštruovanej materskej školy a detského hradu. Príďte si pozrieť  umeleckú prácu  ľudových rezbárov a pozrite sa ako vdýchnu život dreveným kmeňom.

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 73 - 81 z 1262
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 
   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 18.12.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo