Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Pokračujeme podľa Operačného plánu zimnej údržby mesta Tlačiť

 Zima sa ukázala v plnej paráde. Snehová nádielka potešila deti a malé starosti narobila vodičom a chodcom. Pracovné povinnosti sa zvýšili pracovníkom Mestského podniku služieb v Turzovke, ktorí sa snažia zabezpečiť schodnosť na mestských cestách, parkoviskách, schodoch a pešej zóne, ktorá má takmer 3500m².
„Pokračujeme v zimnej údržbe mesta podľa Operačného plánu zimnej údržby, ktorý bol schválený mestských zastupiteľstvom,“ povedal riaditeľ MPS Rudolf Šobich a dodal: „ Snažíme sa udržať v pojazdnom stave viac ako 41 kilometrov mestských ciest. Zabezpečenie zjazdnosti v zimnom období si vyžaduje operatívnosť. V prípade potreby sa treba obrátiť na dispečerskú službu od 6:00 do 14:30hod na t. č. 4352326 a na pracovnú zmenu vykonávajúcu zimnú údržbu t. č. 0908190770.

 
Bohatý kultúrny zážitok v predvečer adventu Tlačiť

 V sobotu 2.12.2017 sa v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Turzovke konal úspešný koncert v predvečer adventu. Účinkoval mužský súbor klapa RAVNICA pod vedením Ota Gregora a Ženská folklórna skupina Turzovanka. Zazneli duchovné a ľudové piesne v úpravách našich aj zahraničných skladateľov.

 
Výzva občanom Tlačiť

Vážený (á) pán (pani)  primátor (-ka) !

Pozdravujem Vás, a mám za to, že tak ako Vy zastupujete občanov Vášho mesta, tak ja ako poslanec zákonodarného orgánu - Národnej rady SR zastupujem všetkých občanov SR a mali by sme sa spoločne snažiť im dávať potrebné informácie v pravý čas, aby občania nemali našim nekonaním straty časové, finančné a ani zdravotné. 

Preto by som Vás chcel touto cestou poprosiť  o vyhlásenie vo Vašom miestnom rozhlase (koľkokrát , to už nechám na Vašom  zvážení) , prípadne aj o oznámenie pre občanov inou formou, ako je to u Vás  obvyklé, aby sa k informácii dostali včas. Ako viete obcí v SR je niečo pod 3000, pričom týka sa táto informácia skoro všetkých obcí, a preto  poprosil by som o jej zverejnenie bezplatne a verím, že to nenabúra Váš finančný rozpočet. Pri akejkoľvek dobrej vôli by som takýto finančný obnos neuniesol. Vopred ďakujem za pochopenie.

Celý článok...
 
Usmernenie pre držiteľov psov Tlačiť

 Usmernenie nájdete TU!

Celý článok...
 
Mesto rozširuje cintorín o nové hrobové miesta Tlačiť

 Na novom cintoríne v Turzovke v Hlinenom mesto rozširuje kapacity hrobových miest.
„V rámci vybudovania III. etapy boli dokončené stavebné práce v podobe vybudovania betónových stien hrobiek z debniacich tvárnic so zabudovanou oceľovou armatúrou a betónovou zálievkou.  Vybudovalo sa 6 hrobiek po 10. dvojhroboch, 4 hrobky so 7. dvojhrobami a 2 hrobky so 6. dvojhrobami. Celkový počet dvojhrobov je 100 ,“ povedal primátor JUDr. Ľubomír Golis.

Celý článok...
 
Zvoz nadobjemného odpadu Tlačiť

 Ľudia vyradili až 36 starých chladničiek

V uplynulom mesiaci sa uskutočnil zber nadobjemného odpadu v našom meste Turzovke. Vyzbieralo sa obrovské množstvo odpadu, medzi nimi bolo napríklad 36 chladničiek, 7 kosačiek, 52 televízorov, 18 kuchynských spotrebičov, 22 video prehrávačov, 12 rádiomagnetofónov a veľa ďalších vecí. Pracovníci MPS vyzbierali aj veľa iného odpadu ako boli napríklad nádoby s farbami, ktorých sa nahromadilo až 300 kg. Železného odpadu bolo 500 kg. Ďalej bol vyzbieraný odpad , ako napríklad stavebná suť, ktorej bolo 2.500 kg a ďalšieho objemného odpadu bolo takmer 75 ton.

 
Spríjemnené prostredie pred ZUŠ-kou Tlačiť

 Žiaci Základnej umeleckej školy v Turzovke zažili na začiatku nového školského roka milé prekvapenie. Do svojej školy na ulici Milana Rastislava Štefánika prichádzali po novom vydláždenom chodníku. Pred budovou si mohli sadnúť na nové lavičky pri mladých vysadených stromčekoch.

 
Rozhovor s primátorom mesta JUDr. Ľubomírom Golisom Tlačiť

Pripravujeme rekonštrukcia hasičskej zbrojnice

V dnešnom pokračovaní chceme informovať, do ktorých väčších projektových aktivít sa mesto Turzovka prihlásilo v roku 2017 v rámci plnenia plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta

Pán primátor, môžete našim čitateľom priblížiť, do ktorých projektových aktivít  sa mesto v tomto roku prihlásilo?
Mesto Turzovka aj v tomto roku vyvíja značné úsilie, aby získalo mimorozpočtové zdroje na splnenie aktivít schválených v PHSR mesta Turzovka. Uvádzané projekty sú v súčasnosti v schvaľovacom konaní Kvôli prehľadnosti sú tieto projekty spracované v nasledujúcom tabuľkovom prehľade.

Celý článok...
 
Pietny akt pri pomníku padlých Turzovčanov Tlačiť

 V sobotu 11.11.2017 sa už tradične presne o 11 hod. , ako každý rok, rozozvučali na kostolnej veži zvony.
Pri pamätníku padlých v I. svetovej vojne pri kostole Nanebovzatia Panny Márie občania vzdali úctu padlým Turzovčanom. Pietneho aktu sa zúčastnil miestny farár pán PhDr. Ján Vrbata. Členovia miestnej organizácie seniorov, vedení predsedníčkou Mgr. Veronikou Malicherovou zaspievali pieseň Otče náš, vyslyš nás. Kyticu kvetov k pamätníku položili deti z folklórneho súboru Bukovinka. Zástupkyňa primátora MUDr. Viera Belková poukázala na hrôzy vojny, vyzdvihla mierové spolunažívanie a vzdala úctu padlým Turzovčanom. V závere po modlitbe  a zapálení sviečok zaznela pieseň Slovensko moje.

 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 10 - 18 z 1266
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 


 

   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 16.01.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo