Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Vianočné trhy a Turzovský kermaš Tlačiť

Celý článok...
 
Na Vyšnom Konci už majú stromček Tlačiť

 V Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu Dúha na Vyšnom Konci sa konalo posedenie pre seniorov, ktorí si už vyzdobili vianočný stromček.

 
Vzdali úctu veľkému rodákovi Tlačiť

 V piatok 1. decembra 2017 sa v Turzovke konala pietna spomienková slávnosť pri pamätnej tabuli spisovateľa Rudolfa Jašíka.

 
Vianočné tvorivé dielne a koncert ZUŠ Tlačiť

Pomaly, ale isto sa blíži čas najkrajších sviatkov v roku – Vianoce. Počas nich si snáď najviac pripomíname tradície našich predkov a podávame tak štafetu ďalšej a ďalšej generácii. Hoci tradičné sa mieša s moderným, čaro Vianoc býva neopakovateľné.
Takúto neopakovateľnú predvianočnú atmosféru môžete zažiť na Vianočných tvorivých dielňach, ktoré sa budú konať v pondelok 11.decembra od 9.00 do 16.00 hod. a v utorok 12. decembra od 8.00 do 12.00 hod. v priestoroch Kultúrneho domu Rudolfa Jašíka v Turzovke.

Celý článok...
 
Zo zasadnutia komisií pri Mestskom zastupiteľstve v Turzovke Tlačiť

Zaoberali sa rozpočtom mesta na rok 2018

Vo štvrtok 23.11.2017 sa konala v zasadačke mestského úradu v Turzovke Komisia mládeže, vzdelávania, športu a kultúry, ktorú viedol jej predseda Mgr. Rastislav Bakajsa. Rokovania sa zúčastnil primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis, jeho zástupkyňa MUDr. Viera Belková, prednosta MsÚ Ing. Marián Masnica, členovia komisií, poslanci MsZ a pracovníci mestských organizácií.
Prerokovali žiadosti o poskytnutie dotácie z mestského rozpočtu na rok 2018, novelizácie o určení mestskej dotácie na prevádzku a mzdy žiaka ZUŠ, MŠ a ŠZ so sídlom na území mesta Turzovka. Taktiež sa venovali programu Turzovského leta 2018 a návrhom rozpočtu FK Tatran a Mestského múzea na budúci rok.

Celý článok...
 
Pokračujeme podľa Operačného plánu zimnej údržby mesta Tlačiť

 Zima sa ukázala v plnej paráde. Snehová nádielka potešila deti a malé starosti narobila vodičom a chodcom. Pracovné povinnosti sa zvýšili pracovníkom Mestského podniku služieb v Turzovke, ktorí sa snažia zabezpečiť schodnosť na mestských cestách, parkoviskách, schodoch a pešej zóne, ktorá má takmer 3500m².
„Pokračujeme v zimnej údržbe mesta podľa Operačného plánu zimnej údržby, ktorý bol schválený mestských zastupiteľstvom,“ povedal riaditeľ MPS Rudolf Šobich a dodal: „ Snažíme sa udržať v pojazdnom stave viac ako 41 kilometrov mestských ciest. Zabezpečenie zjazdnosti v zimnom období si vyžaduje operatívnosť. V prípade potreby sa treba obrátiť na dispečerskú službu od 6:00 do 14:30hod na t. č. 4352326 a na pracovnú zmenu vykonávajúcu zimnú údržbu t. č. 0908190770.

 
Bohatý kultúrny zážitok v predvečer adventu Tlačiť

 V sobotu 2.12.2017 sa v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Turzovke konal úspešný koncert v predvečer adventu. Účinkoval mužský súbor klapa RAVNICA pod vedením Ota Gregora a Ženská folklórna skupina Turzovanka. Zazneli duchovné a ľudové piesne v úpravách našich aj zahraničných skladateľov.

 
Výzva občanom Tlačiť

Vážený (á) pán (pani)  primátor (-ka) !

Pozdravujem Vás, a mám za to, že tak ako Vy zastupujete občanov Vášho mesta, tak ja ako poslanec zákonodarného orgánu - Národnej rady SR zastupujem všetkých občanov SR a mali by sme sa spoločne snažiť im dávať potrebné informácie v pravý čas, aby občania nemali našim nekonaním straty časové, finančné a ani zdravotné. 

Preto by som Vás chcel touto cestou poprosiť  o vyhlásenie vo Vašom miestnom rozhlase (koľkokrát , to už nechám na Vašom  zvážení) , prípadne aj o oznámenie pre občanov inou formou, ako je to u Vás  obvyklé, aby sa k informácii dostali včas. Ako viete obcí v SR je niečo pod 3000, pričom týka sa táto informácia skoro všetkých obcí, a preto  poprosil by som o jej zverejnenie bezplatne a verím, že to nenabúra Váš finančný rozpočet. Pri akejkoľvek dobrej vôli by som takýto finančný obnos neuniesol. Vopred ďakujem za pochopenie.

Celý článok...
 
Usmernenie pre držiteľov psov Tlačiť

 Usmernenie nájdete TU!

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 9 z 1262
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 
   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 18.12.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo