Obsah

Lyžiarske stredisko SKI MAKOV

Typ: ostatné
Stredisko s tromi hviezdičkami sa nachádza v obci Makov, na rozhraní pohorí Javorníkov a Beskýd, v okrese Čadca – Žilinský kraj, v CHKO Kysuce. Stredisko je obľúbené predovšetkým medzi mladými rodinami s deťmi, k čomu ho predurčujú najmä široké lyžiarske svahy, ktoré umožňujú bezpečnú lyžovačku.

Lyžiarske zjazdovky stredne ťažké a ľahké (v celkovej dĺžke 6 100 m) sú položené v nadmorskej výške 660 – 948 m.n.m. a sú pravidelne denne upravované strojom Kässbohrer. Pre lyžiarov sú 4 lyžiarske vleky s úplným technickým zasnežovaním a osvetlením od tejto sezóny. Dva vleky sú typu TATRAPOMA H 210 v dĺžke 1200 a 1450 m, jeden je detský lanový s dĺžkou 150 m a pre začínajúcich lyžiarov TATRAPOMA P. Celková kapacita vlekov je 2850 osôb/hod.

 V stredisku, priamo pri vlekoch, sa nachádza  bufet s možnosťou posedenia si vo vnútri alebo na prekrytej terase s výhľadom na lyžiarske svahy. Pre lyžiarov je tiež prichystaný aj bufet pri hornej stanici vleku, priamo na hrebeni Javorníkov, odkiaľ je pekný výhľad na stredisko a Beskydy. K dispozícii je tiež detský ski fun park, požičovňa detských snežných skútrov, požičovňa lyží a snowbordov a ski servis. Pre začiatočníkov slúži lyžiarska a snowbordová škola a škôlka. 
Požičovňu, ski servis  a lyžiarsku školu prevádzkuje spoločnosť Mount.SCHOOL. K dispozícii je bezplatné parkovisko pre 220 osobných áut, ktoré sa nachádza priamo pri vleku. 
Turisticko – rekreačná lyžiarska bežecká trať prechádza po hrebeni Javorníkov, cez vrch Čerenka 948 n.m.m., pričom až na hrebeň lyžiarov vyvezie vlek. 
Stredisko je v prevádzke od 9.00 - 16.00 hod.
Večerné lyžovanie v dobe od 17.30 hod do 20.30 hod.
Lyžiarske stredisko SKI MAKOV prevádzkuje firma Ski Makov s r.o., kontakt: mobil 0918 881 854, 0903 231 414, e-mail:
Ďalšie informácie na: 
www.skimakov.sk

Zaujímavosti a služby v stredisku

V stredisku, priamo pri vlekoch, sa nachádza  bufet s možnosťou posedenia si vo vnútri alebo na prekrytej terase s výhľadom na lyžiarske svahy. Pre lyžiarov je tiež prichystaný aj bufet pri hornej stanici vleku, priamo na hrebeni Javorníkov, odkiaľ je pekný výhľad na stredisko a Beskydy. K dispozícii je tiež detský ski fun park, požičovňa detských snežných skútrov, požičovňa lyží a snowbordov a ski servis. Pre začiatočníkov slúži lyžiarska a snowbordová škola a škôlka. 
Turisticko – rekreačná lyžiarska bežecká trať prechádza po hrebeni Javorníkov, cez vrch Čerenka 948 n.m.m., pričom až na hrebeň lyžiarov vyvezie vlek.

Zdroj: www.e-kysuce.sk


Vytvorené: 8. 2. 2018
Posledná aktualizácia: 8. 2. 2018 19:04
Autor: