Obsah

Milé deti, pripravili sme pre vás malý kvíz o prírode a zemepisných zaujímavostiach českej a slovenskej časti Euroregiónu Beskydy.

Typ: ostatné
Slováci a Česi sú dva národy, ktoré až do konca roku 1992 žili v spoločnom štáte a dorozumievali sa bez tlmočníka. Boli by sme radi, keby tomu bolo aj naďalej. Preto sme sa rozhodli polovicu otázok položiť v slovenskom jazyku a druhú polovicu v českom jazyku.

Veríme, že si s drobnými jazykovými rozdielmi poradíte.
Kvíz je realizovaný v rámci projektu ,,Náučné chodníky v  Beskydoch,,, ktorý mapuje najzaujímavejšie náučné chodníky v českej a slovenskej časti Euroregiónu Beskydy a vytvára ich databázu. Nápovedu pre kvízové otázky nájdete na webe (všetky odpovede sú dohľadateľné) alebo na www.nsbeskydy.cz alebo priamo v teréne. Viac ako šesť desiatok chodníkov sa teší na Vašu návštevu.

Kvíz je určený žiakom základných škôl z územia českej a slovenskej časti Euroregiónu Beskydy.

Odpovede môžete zasielať sami alebo prostredníctvom základných škôl na e-mailové adresy: valaskova.dagmar@regionbeskydy.cz alebo projektyturzovka@gmail.com a to najneskôr do 22.12.2021. Do predmetu napíšte KVÍZ. Vytlačené kvízy môžete odovzdať aj osobne alebo poštou na adresu kancelárie združenia Región Beskydy, Námestie 3, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí.

Zo správne vyplnených KVÍZOV vyžrebujeme 10 + 10 výhercov a tie odmeníme vecnými cenami.

Kvízové CZ - SK otázky pre deti základných škôl
 


Príloha

Vytvorené: 9. 12. 2021
Posledná aktualizácia: 9. 12. 2021 08:54
Autor: