Menu
Mesto Turzovka
MestoTurzovka

Aktuality

Zobrazené 1-30 z 75
Kurz aranžovania 1

Kurz aranžovania

Dátum: 26. 5. 2023

Po ukončení úspešného Kurzu šitia sa Nízkoprahové denné centrum pre deti a rodinu Dúha rozhodlo zorganizovať niečo z iného „súdka“ a síce – Kurz aranžovania.

#

Vysvätenie v NSSDR Dúha, pečenie zemiakových placiek

Dátum: 15. 2. 2023

Dňa 26.01.2023 sa u nás v Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu Dúha chystal neobyčajný deň. V doobedňajších hodinách prebiehalo čistenie a príprava zemiakov na zemiakové placky.

#

Vianočný čas v Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu DÚHA

Dátum: 15. 2. 2023

Zdobenie vianočného stromčeka je žiarivou bodkou za prípravami na najkrajšie sviatky roka - Vianoce. Tento rituál má v sebe rozhodne niečo magické a bezstarostné, deťom vytvára spomienky, dospelým zase pripomína detstvo. A práve spomienky k Vianociam neoddeliteľne patria.

#

Ukončenie - kurz šitia

Dátum: 20. 12. 2022

Od mesiaca máj 2022 sa v našom Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu Dúha, klientky pod vedením skúsených lektoriek kurzu šitia, teda projektu „Čarovné pyžamko“, učili zručnosti šitia, teda základné práce so strojom.

#

Výlet do okolia Staškov

Dátum: 23. 9. 2022


V mesiaci august zorganizovalo Nízkoprahové denné centrum pre deti a rodinu Dúha výlet na Staškov. Tohto výletu sa zúčastnili mamičky s deťmi so špecifickými potrebami, seniori, deti a dospelí, ktorí sú pravidelnými návštevníkmi centra.

#

Výlet do okolia – Sudopark Klokočov

Dátum: 21. 9. 2022

V mesiaci júl zorganizovalo Nízkoprahové denné centrum pre deti a rodinu Dúha rekreačno - turistický výlet do Sudoparku v Klokočove. Tohto výletu sa zúčastnili klienti, ktorí sú pravidelnými návštevníkmi centra.

#

VÝSTUP NA HORU ŽIVČÁK

Dátum: 19. 8. 2022

Počas letných mesiacov organizovalo Nízkoprahové denné centrum pre deti a rodinu Dúha rôzne akcie a aktivity a jednou z nich bol aj rekreačno - turistický výstup na horu Živčák, spojený so svätou omšou v Chráme Panny Márie Matky Cirkvi.

#

Edukačno-osvetová aktivita v lete v Dúhe sa už stáva tradíciou – tento rok sa konala po štvrtýkrát

Dátum: 19. 8. 2022

V Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu Dúha Turzovka sa v súvislosti s implementáciou Národného projektu Podpora ochrany detí pred násilím konala dňa 22.07.2022 po štvrtýkrát edukačno-osvetová aktivita pod záštitou koordinátoriek ochrany detí pred násilím.

#

Kurz šitia

Dátum: 19. 7. 2022

Prečo kurz šitia?

Lebo je super opraviť si textil a odev alebo vyrobiť si nový podľa svojich predstáv. Kúpiť si, je to najľahšie. Ale byť dostatočne kreatívny, šikovný, originálny, urobiť si niečo sám, dokázať, vymyslieť a hlavne tešiť sa z toho, popracovať na sebe, je už trošku náročnejšie.

#

Výroba Veľkonočných a jarných dekorácií

Dátum: 25. 4. 2022

Veľká noc - najdôležitejší z kresťanských sviatkov, obdobie tradícií súvisiacich s vítaním jari alebo skrátka príležitosť na poriadne jarné upratovanie. Nech už Veľkú noc vnímate akokoľvek, je neodmysliteľne spätá so začiatkom jari a s príchodom teplejších dní.

#

Deň svätého Valentína

Dátum: 25. 2. 2022

Valentín... možno vám pri vyslovení tohto slova napadne kytica ruží, sladká krabička čokoládky, či večera v reštaurácii…

#

PEČENIE A ZDOBENIE MEDOVNÍKOV

Dátum: 29. 12. 2021

Vianoce sa blížia a ich atmosféru cítiť navôkol. Predvianočný čas sa spája s prípravami na najkrajšie sviatky roka, ktoré sú neodmysliteľne spájané s pečením medovníkov a iných dobrôt. Túto tradíciu sme zachovali i my v Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu Dúha.

Leto v Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu Dúha Turzovka Vyšný Koniec

Dátum: 10. 12. 2021

Tak ako každé leto, tak aj tento rok sme pripravili našim klientom výlety do okolia a programy na spoločné trávenie voľného času.

#

Spoznávania prírodných krás Beskydsko-javornickej magistrály

Dátum: 21. 10. 2021

Dúha na prechádzke v prírode

#

VÝSTUP NA HORU ŽIVČÁK

Dátum: 20. 10. 2021

Dňa 19.8.2021 zorganizovalo Nízkoprahové denné centrum pre deti a rodinu Dúha rekreačno - turistický výstup na horu Živčák.

#

NÁVŠTEVA KYSUCKEJ KNIŽNICE V ČADCI

Dátum: 24. 9. 2021

Leto a prázdniny sú pre každého obdobím krásnych slnečných dní, relaxu, oddychu, výletov a príjemných zážitkov s rodinou, či priateľmi.

Duha

Tretí ročník realizácie edukačno-osvetovej aktivity v Dúhe

Dátum: 13. 8. 2021

V súvislosti s implementáciou Národného projektu Podpora ochrany detí pred násilím, ktorý je zameraný na zefektívnenie systému ochrany detí pred násilím a plnením cieľov Národnej stratégie na ochranu detí pred násilím sa dňa 23. júla 2021 konal v Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu Dúha.

SKRÁŠĽOVACÍ DEŇ – STAROSTLIVOSŤ O VLASY A PLEŤ

Dátum: 22. 7. 2021

Pre „znovu naštartovanie“ pocitu, že „som krásna a cítim sa skvele“ sa snažíme aj v Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu Dúha.

foto

Pomoc  ohrozeným  rodinám v Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu Dúha Turzovka

Dátum: 26. 1. 2021

Príjmová situácia členov domácností na Slovensku, ale aj v našom regióne je výrazne závislá od veľkosti a zloženia rodiny, od fázy životného cyklu, v ktorej sa práve nachádza. Mladé rodiny s viacerými nezaopatrenými deťmi, rodiny nezamestnaných a rodiny dôchodcov patria do kategórie s najnižšími príjmami a s vysokým rizikom chudoby.

#

ZDOBENIE VIANOČNÉHO STROMČEKA A OSLAVA SV. MIKULÁŠA...

Dátum: 15. 12. 2020

Zdobenie vianočného stromčeka je žiarivou bodkou za prípravami na najkrajšie sviatky roka - Vianoce.

#

Mini burza oblečenia

Dátum: 23. 11. 2020

„Ďakujeme tým, pre ktorých pomoc druhému nie je záťažou, ale práve naopak radosťou a ktorí sa aj z toho mála, ktoré majú, vedia podeliť a potešiť ostatných. Ďakujeme za váš čas, ktorý ste venovali príprave k darovaniu oblečenia a obuvi a obdarovali ľudí, ktorí  to potrebujú. Nech vás dobrý pocit z obdarovania druhých hreje pri srdci ešte dlhý čas.“

Dievčenské oblečenie

Dátum: 12. 10. 2020

"DÚHA" daruje oblečenie

MINI BURZA OBLEČENIA

Dátum: 24. 9. 2020

v stredu 30. septembra 2020 od 10:00 hod. do 15:00 hod.

#

Spoznávanie prírodných krás Kysúc

Dátum: 7. 9. 2020

Dňa 24.8.2020 sa klienti spolu s pracovníkmi  Nízkoprahového denne centra pre deti a rodinu Dúha zúčastnili výletu do obce Korňa.

#

Edukačno-osvetová aktivita

Dátum: 2. 9. 2020

V súvislosti s implementáciou Národného projektu Podpora ochrany detí pred násilím a plnením cieľov Národnej stratégie na ochranu detí pred násilím sa  dňa 20.08.2020 v Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu „DÚHA“ Turzovka konala edukačno-osvetová aktivita

#

Výlet do okolia

Dátum: 2. 9. 2020

V mesiaci august sa dňa 13.8.2020 konal výlet- aktívny pobyt v areáli hotela Severka na Zákopčí.

#

Dňa 23.7.2020 sa uskutočnil aktívny deň v športovo-oddychovom areáli v Turzovke - Závodí.

Dátum: 12. 8. 2020


Zúčastnili sa ho klienti nášho Nízkoprahového denného centra pre deti a rodinu Dúha, seniori, mamičky s deťmi so špecifickými potrebami a deti. Všetci sa ochotne zapojili do chystania dreva na oheň, založenia a udržiavania ohňa, opekania chutných špekáčiek. O spestrenie zábavy sa postarali aj šlapacie štvorkolky, ktoré boli obsadené počas celého dňa. Využité boli aj posilňovacie stroje, na ktorých si klienti vyskúšali svoju fyzickú zdatnosť. Niektorí si zahrali futbal, tenis či bedminton. Boli to príjemne strávene chvíle. Tešíme sa na ďalšie spoločné aktivity.

#

Výstup na horu Živčák

Dátum: 16. 7. 2020

Dňa 13.7.2020 sa uskutočnil rekreačno-turistický výlet na horu Živčák, ktorého sa zúčastnili mamičky s deťmi so špecifickými potrebami, seniori, deti a dospelí, ktorí sú pravidelnými návštevníkmi nášho centra.

#

AKTIVITY NÍZKOPRAHOVÉHO DENNÉHO CENTRA PRE DETI A RODINU DÚHA POČAS MIMORIADNEJ SITUÁCIE...

Dátum: 24. 6. 2020

Počas mimoriadnej situácie boli všetci občania mesta požiadaní o dodržiavanie všetkých preventívnych opatrení pre zamedzenie šírenia koronavírusu. Naše centrum počas pandémie vybavovalo všetky požiadavky klientov telefonicky alebo emailom. Šíreniu osvety v súvislosti s opatreniami sme prispievali i my, pracovníci Nízkoprahového denného centra pre deti a rodinu DÚHA, roznášaním informačných letákov a podávaním informácii o hygiene.

2

Privítanie roku 2020

Dátum: 15. 1. 2020


Dňa 10.01.2020 sa v Nízkoprahovom dennom centre pre deti a rodinu Dúha chystal veľký deň. V doobedňajších hodinách prebiehalo čistenie a príprava zemiakov na zemiakové placky. Pred obedom sa začali schádzať klienti NSSDR a v plnom prúde prebiehalo pečenie zemiakových placiek. Veľkým, pre klientov neočakávaným prekvapením, bol príchod pána dekana PhDr. Jána Vrbatu z farnosti Turzovka. Všetci sa usadili k spoločnému stolu. Pán dekan posvätil pracovníkov, klientov i priestory NSSDR a spoločne sme sa pomodlili. Po modlitbe sme sa všetci pustili do chutných zemiakových placiek. Neskôr prebiehala diskusia s klientmi a pánom dekanom. Pri rozlúčke si všetci klienti i pracovníci s pánom dekanom a medzi sebou popriali veľa zdravia, šťastia a Božieho požehnania v novom roku 2020.
Touto cestom sa chceme poďakovať pánovi dekanovi PhDr. Jánovi Vrbatovi a všetkým popriať veľa úspechov v novom roku 2020.

Zobrazené 1-30 z 75

Podujatie

Plagát

Kino Jašík

 

 

 

 

Turistická mapa Turzovka a okolie

Informácie pre utečencov

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE PRE UKRAJINSKÝCH UTEČENCOV A ICH RODINNÝCH PRÍSLUŠNÍKOV

POMOC OBČANOM UKRAJINY

Organizácie a spolky v meste