Menu
Mesto Turzovka
MestoTurzovka

Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Turzovka-Bukovina

Lyžiarske stredisko Turzovka-Bukovina

Dátum: 2. 1. 2012

Lyžiarske stredisko Bukovina sa nachádza 2 km od centra Turzovky v regióne Kysuce. Stredisko Bukovina ponúka priamo v areáli možnosť ubytovacích, stravovacích a reštauračných služieb. K dispozícii sú dva lyžiarske vleky o dĺžke 500 m a 600 m. Svahy sú vhodné pre začiatočníkov, ale aj pokročilých lyžiarov. Sú denne upravované snežnými pásovými vozidlami. Je tu aj možnosť večerného lyžovania nakoľko je svah osvetlený umelým osvetlením. Viac informácií nájdete na stránkach strediska: www.chatabukovina.sk

Lyžiarske stredisko SKI MAKOV

Lyžiarske stredisko SKI MAKOV

Dátum: 2. 1. 2012

Stredisko s tromi hviezdičkami sa nachádza v obci Makov, na rozhraní pohorí Javorníkov a Beskýd, v okrese Čadca – Žilinský kraj, v CHKO Kysuce. Stredisko je obľúbené predovšetkým medzi mladými rodinami s deťmi, k čomu ho predurčujú najmä široké lyžiarske svahy, ktoré umožňujú bezpečnú lyžovačku.

Lyžiarske stredisko Makov - KASÁRNE

Lyžiarske stredisko Makov - KASÁRNE

Dátum: 2. 1. 2012

Stredisko Kasárne (Zone Snow) sa nachádza v obci Makov, v časti Kopanice - pod vrcholom Veľkého Javorníka (1071 m), vzdialené od centra obce 10 km, dostupné osobným autom - so snehovými reťazami (vzdialenosť od autobusovej zastávky je 7 km). V stredisku sú štyri lyžiarske vleky, dva typu TATRAPOMA H 130 s dĺžkou 635 m (s vrcholovou stanicou v nadmorskej výške 1030 m) a dve detské pomy s dĺžkou 100 m.
Prepravná kapacita strediska je 2000 osôb za hodinu. Zjazdovky sú od tejto sezóny dosnežované technickým snehom.

Lyžiarske stredisko SKI - ČIERNE (Zlatá Kačka)

Dátum: 2. 1. 2012

V obci Čierne je otvorené lyžiarske stredisko "Zlatá Kačka" pod novým názvom SKI-ČIERNE s novými majiteľmi. V stredisku sa nachádza lyžiarsky vlek s dĺžkou 900 m prevýšením 170 m. Kapacita vleku je 1240 osôb za hodinu. Lyžiarske svah je denne upravovaný snežným pásovým vozidlom, s úplným zasnežovaním na zjazdovkách s rôznou obtiažnosťou. Celková dĺžka zjazdoviek je 1,5 km. Pre deti je k dispozícií lanový vlek a lyžiarska škola.

Snow Paradise Veľká Rača

Dátum: 2. 1. 2012

Medzinárodné lyžiarske stredisko Snow Paradise Veľká Rača Oščadnica sa nachádza na Kysuciach, v pohorí Kysucké Beskydy. Poloha strediska je veľmi zaujímavá, pretože sa nachádza v blízkosti hraníc s ČR a PL, takisto aj prístup do strediska je bezproblémový a počas zimy bezpečne udržiavaný.

Lyžiarske stredisko ŠPORTCENTRUM - Oščadnica

Lyžiarske stredisko ŠPORTCENTRUM - Oščadnica

Dátum: 2. 1. 2012

Stredisko ŠPORTCENTRUM sa nachádza priamo v strede obce Oščadnica. K dispozícii sú tu zatiaľ dva lyžiarske vleky. Prvý je detský s nízkym vedením dopravného lana s dĺžkou cca 120 m. Vhodný je hlavne pre deti ale aj dospelých, ktorí sú úplnými začiatočníkmi. Druhý vlek ,,Tatrapoma PFP" má dĺžku 350 m a prevýšenie 75 m. Je vhodný pre začiatočníkov a stredne dobrých lyžiarov. Stredisko je vhodné na poriadanie súkromných, firemných, školských alebo iných športových pretekov a rôznych športových podujatí.

Podujatie

Hudobná noc

Ahoj leto

 

 

 

 

 

Kino Jašík

 

 

 

Turistická mapa Turzovka a okolie

Informácie pre utečencov

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE PRE UKRAJINSKÝCH UTEČENCOV A ICH RODINNÝCH PRÍSLUŠNÍKOV

POMOC OBČANOM UKRAJINY

Organizácie a spolky v meste