Obsah

Lyžiarske stredisko ŠPORTCENTRUM - Oščadnica

Typ: ostatné
Stredisko ŠPORTCENTRUM sa nachádza priamo v strede obce Oščadnica. K dispozícii sú tu zatiaľ dva lyžiarske vleky. Prvý je detský s nízkym vedením dopravného lana s dĺžkou cca 120 m. Vhodný je hlavne pre deti ale aj dospelých, ktorí sú úplnými začiatočníkmi. Druhý vlek ,,Tatrapoma PFP" má dĺžku 350 m a prevýšenie 75 m. Je vhodný pre začiatočníkov a stredne dobrých lyžiarov. Stredisko je vhodné na poriadanie súkromných, firemných, školských alebo iných športových pretekov a rôznych športových podujatí.

Zjazdové trate sú s trávnatým povrchom a sú pravidelne zasnežované dvomi snežnými delami  SUFAG. Úprava tratí sa vykonáva denne snežným pásovym vozidlom "KASSBOHRER PB 200". 

Vítanou atrakciou je SNOWTUBING - jazda na snežnom kolese vo vyhradenom snežnom tobogáne. Možnosť sánkovania - bobovania, dostupný bežecký okruh.
Novinkou v stredisku je požičovňa štvorkoliek. 
Prevádzková doba lyžiarskych vlekov ja denne od 09:00 do 16:00 a od 16:00 do 20:30  denne možnosť večerného lyžovania.
V stredisku je priamo pri lyžiarskych vlekoch k dispozícii parkovisko pre osobné autá, požičovňa lyžiarskej výstroje,penzión Gájuz - family s reštauráciou a sociálne zariadenia. Autobusy majú možnosť parkovať 100 m od strediska.
Pre deti bude počas sezóny v prevádzke detská lyžiarska škôlka a lyžiarska škola.
Zaujímavosťou pre obyvateľov okresov Čadca, Kysucké Nové Mesto a Žilina je tzv. regionálna zľava. Bližšie informácie o stredisku aj kontakt nájdete na internete na www.sportcentrum.gajuz.sk.

Zdroj: www.e-kysuce.sk


Vytvorené: 8. 2. 2018
Posledná aktualizácia: 8. 2. 2018 18:55
Autor: