Ohrozenie občanov vandalským činom

V čase keď sa naši občania pripravovali na slávenie Vianočných sviatkov v mestskej časti Závodie, na Slovanskej ceste niekomu „ležali v žalúdku“ kovové kanalizačné mreže na odvod dažďovej vody z mestskej komunikácie. Počas noci ich doposiaľ neznámy páchateľ, alebo páchatelia povyťahovali z krajnice cesty, v úseku niekoľko desiatok metrov a porozhadzovali v blízkom okolí. Našťastie si to v skorých ranných hodinách všimol náhodný okoloidúci občan a telefonicky na to upozornil príslušníkov mestskej polície. Hliadka mestskej polície po príchode na miesto ihneď zabezpečila priestor výstražným znamením a v krátkom čase sa jej podarilo dohľadať všetky odstránené kovové kryty kanalizačných šachiet a vrátiť ich na pôvodné miesto. Spolu ich bolo deväť a niektoré boli zahodené poriadne ďaleko od krajnice cesty. Pýtame sa kto si dal takú námahu, aby porozhadzoval také množstvo kovových mreží, ktoré sú pomerne veľkej váhy? Čo ho viedlo k takémuto neuváženému činu? Uvedomil si tento „človek“, čo mohol týmto nerozvážnym skutkom spôsobiť na tejto pomerne frekventovanej ceste? Mohlo tu dôjsť k ťažkému ublíženiu na zdraví tam prechádzajúcich chodcov alebo poškodeniu okoloidúcich vozidiel. Toto všetko sa udialo takmer pod oknami viacerých blízkych rodinných domov, ale pri vyšetrovaní nikto nič nevidel, ani nič nepočul. Tento vandalský čin patrí do kategórie trestných činov, lebo tu mohlo dôjsť k vážnemu ohrozeniu zdravia a života občanov. Možno lepšou dôverou k mestskej polícii a väčšou spoluprácou by sa podarilo odhaliť páchateľa takýchto podobných „výstrelkov“ a spoločne by sme predišli nežiaducemu nešťastiu. Možno táto nevšímavosť okolia povzbudí páchateľa, k ešte väčším vandalstvám, a preto spoločnými silami musíme potrestať prípadných vinníkov a nečakať kým sa obeťou „roztopaše“ nestane niekto z našich blízkych.
Bc. Ján Chromík náčelník Mestskej polície Turzovka

Dátum vloženia: 21. 12. 2012 22:16