Piť alkohol na verejnosti sa Vám nemusí oplatiť

Možno ste si aj vy chceli počas letných slnečných dní sadnúť a zrelaxovať v príjemnom prostredí námestia Juraja Thurza alebo v mestských parkoch. Problémom však bolo, že viaceré lavičky boli obsadené podnapitými osobami konzumujúcimi alkohol. Tieto osoby sa navyše správali nevhodne a znečisťovali okolité prostredie. Mesto prostredníctvom Mestskej polície sa snaží aj  tento problém riešiť. Nápomocný je pri tom aj kamerový systém. Jeho pracovníci pravidelne monitorujú verejné priestory a na základe zistenia informujú hliadky.

Ako Mestská polícia rieši takéto priestupky sme sa opýtali náčelníka Romana Šutiaka. „Občan, ktorý na verejnosti pije alkohol sa dopúšťa priestupku podľa § 48 Zákona SNR č 372/1990 Zb.  a VZN č. 5/2013 o verejnom poriadku. Policajt je oprávnený v takomto prípade odňať vec, ktorou je vykonaný priestupok. Taktiež mu môže udeliť pokutu na mieste do výšky 33 €. V prípade, že vinník nie je ochotný zaplatiť prípad je postúpený na riešenie Okresnému úradu v Čadci.“
Problémy s alkoholom sú alarmujúce aj u mládeže. Hlavne počas víkendov neplnoletí navštevujú bary a reštaurácie, kde sú im aj napriek veku podávané alkoholické nápoje. „Bohužiaľ majitelia a prevádzkovatelia takýchto podnikov uprednostňujú zisk pred zdravím mladistvých. Práve preto sa budeme aktívnejšie zameriavať  na takéto prípady. Chcem apelovať na rodičov, aby sa viac zaujímali a dbali na to, čo robia ich deti vo voľnom čase. Je lepšie predchádzať nepríjemnostiam, ako potom vzniknuté problémy riešiť,“ povedal Roman Šutiak.

Dátum vloženia: 5. 5. 2014 22:22
Dátum poslednej aktualizácie: 31. 1. 2018 22:23