Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Geografia
Geografia a cestovný ruch Tlačiť

Prírodné danosti
Turzovka leží medzi vrchmi Javorníkov a Beskýd, ktorých výška dosahuje 700 - 800 m. n. m. Najvyšším vrchom pohoria je Veľký Javorník s nadmorskou výškou 1070 metrov. Turzovská vrchovina a Javorníky patria do mierne teplej klimatickej oblasti s  vlhkou klímou.   Turzovka leží v povodí rieky Kysuca, ktorá pramení pod vrchom Hričovec v Javorníkoch. Kysuca je najvodnatejším prítokom Váhu.
V širších územných súvislostiach spadá oblasť mesta Turzovka do prihraničnej oblasti Horných Kysúc susediacou s Českou a Poľskou republikou. Je súčasťou Žilinského kraja. Celý región Kysúc ponúka množstvo možností na lyžovačku  známe sú najmä tieto strediská:  Lyžiarsky areál Vysoká nad Kysucou, Lyžiarsky areál Ski Makov, Lyžiarsky areál Ski Korňa , Lyžiarsky areál Snow Paradise Veľká Rača

Živčákova hora
Sample ImageVýznamným miestom predovšetkým religiózneho turizmu je Živčáková hora, ktorá je súčasťou Turzovskej vrchoviny a nachádza na rozmedzí katastrálnych území Turzovky, Korne a Vysokej nad Kysucou. Vrchol má nadmorskú výšku 787,7 metra a takmer celý je porastený vysokým smrekovým porastom. Vedie naňho viacero prístupových chodníkov, ktoré za posledné desaťročia vyšliapali tisícky pútnikov, pravidelne navštevujúcich miesta spojené so zjaveniami Panny Márie.  Centrom areálu pútnického miesta Živčáková je kaplnka zasvätená Panne Márii. V okolí kaplnky na svahu vyviera viacero prameňov. Celkovo je areál dostupný z Korne asfaltovou cestou do nadmorskej výšky 700 m.n.m., kde je situované parkovisko. Ďalej je už vstup povolený len pre peších návštevníkov. Cesta z Korne je  najvyužívanejšia, no stredisko je prístupné aj prostredníctvom dvoch chodníkov z Turzovky: jeden vychádza z Vyšného konca a jeden zo Závodia. Areál pútnického miesta Živčákova je v súčasnosti pod správou  Farnosti Korňa.

Areál športu a oddychu
Sample ImageĎalšou významnou športovo - rekreačnou oblasťou je Areál športu a oddychu v Turzovke – Závodí. Ponuka všestranné športové vyžitie. K dispozícii je viacúčelové ihrisko prekryté nafukovacou halou a hracou plochou o rozmeroch 42m x 22m. Je využívané celoročné na hádzanu, volejbal, nohejbal, minifutbal i tenis. Vonkajšie hokejbalové ihrisko, štandardných medzinárodných rozmerov 46m x 22 m patrí k najmodernejším na Slovensku. V letných mesiacoch je možné zahrať si petanque, ruské kolky, tenis na antukových dvorcoch, badminton, minigolf či previesť sa areálom na kolobežke či štvorkolke. Samozrejmosťou je vonkajšie a vnútorné spoločenské zázemie -oddychové terasy, lavičky, budova správcu so šatňami, hygienickým a športovým servisom a spoločenskou miestnosťou.

Cenník Areálu športu a oddychu nájdete TU!

Celý článok...
 
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 
   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 18.12.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo