Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Ako sme volili v Turzovke Tlačiť

Deviate parlamentné voľby od nežnej revolúcie sú za nami. Výsledky sú jasné i keď prekvapivé. Do parlamentu sa dostali tradičné i celkom nové strany. Oproti predchádzajúcim rokom sa voľby do NR SR riadili novou volebnou legislatívou napr. volič musel  potvrdiť prevzatie hlasovacích lístkov svojím vlastnoručným podpisom. Ďalšou významnou zmenou bola povinnosť odložiť nepoužité hlasovacie lístky do pripravenej schránky. Neodložením mohol volič dostať pokutu do výšky 33,-€. Táto situácia v našom meste našťastie nenastala, ale pre niektorých občanov bol volebný akt komplikovanejší.

Celý článok...
 
Voľby do Rady školy MŠ Tlačiť

Dňa 10. marca 2016 (t.j. štvrtok) o 15:30 hod. sa v jednotlivých triedach materskej školy uskutoční triedne rodičovské združenie a zároveň o 16:00 hod. celoškolské Združenie rodičov materskej školy z dôvodu voľby zástupcov rodičov do Rady školy pri Materskej školy Turzovka - Šárky 463 na funkčné obdobie 2016 - 2020.

                                                                                                            Mária Giertlová, riaditeľka MŠ

Viac tu: http://www.msturzovka.eu/

 
Zoznam daňových dlžníkov Tlačiť

Mesto Turzovka zverejňuje zoznam daňových dlžníkov na miestnych daniach a poplatku za odpady a drobné stavebné odpady v zmysle  § 52 ods. 2 písm. a)  zákona č. 563/2009 Z. z. daňového poriadku.
Správca dane zverejňuje zoznam daňových dlžníkov, u ktorých eviduje podľa stavu k  31.12. 2015  daňový nedoplatok, ktorý presiahol u fyzickej osoby 160,-  €  a u právnickej osoby  1.600,-  €.

Kompletný zoznam daňových dlžníkov nájdete TU!

Zverejnené dňa 16.02.2016

 
Svetový deň vody - 22. marec 2016 Tlačiť

 22. marec bol vyhlásený ako Deň vody v roku 1992 Valným zhromaždením OSN na Konferencii v Rio de Janeiro. Svetový deň vody sa teda oslavuje počnúc rokom 1993 v súlade s odporúčaniami Konferencie OSN o životnom prostredí a rozvoji.

K príležitosti svetového dňa vody bude dňa 21.03.2016 (pondelok) Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci poskytovať poradenské služby pre občanov v oblasti zdravotnej bezpečnosti pitnej vody zo zdrojov využívaných na individuálne a hromadné zásobovanie, úpravy pitnej vody, ochrany vodných zdrojov a ďalších problémov týkajúcich sa pitnej vody a jej významu pre zdravie človeka.

Celý článok...
 
Týždeň mozgu - 14. - 20. marec 2016 Tlačiť

 Týždeň mozgu je názov medzinárodnej akcie, ktorú v rámci SR organizuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť, Nadácia MEMORY, Centrum MEMORY v spolupráci s Regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva v SR. Spája úsilie týchto partnerských organizácii po celom svete k oslave mozgu pre ľudí všetkých vekových kategórií. Tento rok si pripomíname
Týždeň mozgu v dňoch od 14.  do 20. marca.

Cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na ľudský mozog a jeho činnosť, hovoriť o mozgových ochoreniach, spôsoboch ich liečby, ale najmä ich prevencie.

Celý článok...
 
Budú sa voliť zástupcovia do Rady škôl Tlačiť

Mesto Turzovka ako zriaďovateľ Základnej školy Turzovka oznamuje všetkým rodičom, ktorých deti navštevujú Základnú školu, že vo štvrtok 25. februára počas triednych ZRPŠ sa uskutoční voľba členov do Rady školy za rodičov.
Rada školy je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje záujmy miestnej samosprávy, rodičov, pedagogických zamestnancov a ďalších zamestnancov školy a žiakov v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní aj funkciu verejnej kontroly práce vedúcich zamestnancov školy. Má jedenásť členov, dvoch z radov pedagogických zamestnancov, jedného z nepedagogických zamestnancov, štyroch zástupcov z rodičov a štyroch zástupcov delegovaných  zriaďovateľom.

Celý článok...
 
Zástupcovia mesta reprezentovali Turzovku a región na výstave cestovného ruchu Tlačiť

 Euroregión Beskydy a Organizácia cestovného ruchu Kysuce sú organizácie, ktoré prispievajú k rozvoju cestovného ruchu aj nášho mesta a Kysúc. Aj z tohto dôvodu je mesto Turzovka ich členom. V dňoch 28. a 29. januára sa práve tieto organizácie a zástupcovia nášho mesta zúčastnili 22. ročníka medzinárodného veľtrhu ITF Slovakiatour 2016, ktorý sa konal  v Bratislavskej Inchebe.
Združenie Región Beskydy využilo príležitosť a vo štvrtok 28. januára zvolalo v Bratislave aj zasadnutie Prezídia Euroregiónu Beskydy, ktorého hlavným bodom bolo odovzdanie pomyslenej štafety a voľba prezidenta združenia Euroregiónu Beskydy na rok 2016.

Celý článok...
 
Dlžníci pozor! Mesto sprísnilo pravidlá Tlačiť

Tak ako v uplynulých rokoch i úvod tohto kalendárneho roka sa niesol v znamení plnenia si povinnosti občanov voči Mestu Turzovka, ktorým je platenie poplatku za odpad. V mesiaci január navštívilo Klientske centrum  Mestského úradu a túto povinnosť si splnilo 1144 domácností z rodinných domov a 116 podnikateľských subjektov. Zároveň si pri platení prevzali označenia na zberné nádoby na rok 2016. Mesto však stále eviduje 80 domácností a 18 podnikateľských subjektov, ktorí si túto povinnosť doposiaľ nesplnili.

Celý článok...
 
Mestský podnik služieb sa už pripravuje na jar Tlačiť

 Počasie tejto zimy nevybočuje z trendu posledných rokov. Aj teraz je skúpe na sneh. MPS zvyčajne v tomto období zamestnáva zimná údržba. Pracovníci tak nezápasia so snehovými závejmi, ale venujú sa skôr údržbe a jarným prácam. „ V januári mal Mestský podnik služieb v rámci zimnej údržby 44 výjazdov pričom bolo spotrebovaných približne 30 % posypového materiálu. Vzhľadom na priaznivé počasie, ktoré panuje aj na začiatku februára, využívame pracovníkov na práce, ktoré sme predtým vždy robili v mesiacoch marec a apríl.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 82 - 90 z 1243
 

VIRTUÁLNE PREHLIADKY MESTA

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 


   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.


Posledná aktualizácia: 09.10.2017
Štruktúra stránok
Prehlásenie o prístupnosti,
Autorské práva, Webové sídlo