Dnes je meniny má
MESTSKÝ ÚRAD Turzovka  Jašíková 178, 023 54  Turzovka l tel:  041-42 093 11 l  fax:   041-42 093 16 l  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
MESTO TURZOVKA
Hlavná stránka
Základné údaje
História
Geografia
Príroda
Kultúrne pamiatky
Štatút mesta
Symboly mesta
Partnerské mestá
KOMUNITNÝ PLÁN SOC. SLUŽIEB
SAMOSPRÁVA
Primátor mesta
Mestské zastupiteľstvo
Strategické dokumenty
Materiály na MsZ a iné dokumenty
Mestský úrad
Povinne zverejňované informácie
Spravodajca mesta Turzovka
Projekty
Program rozvoja mesta
Pracovné ponuky
Mestská policia
Verejné obstarávanie
ÚRADNÁ TABUĽA
Nájomné bývanie v meste
TVT - TURZOVSKÁ TELEVÍZIA
Odkaz pre starostu

  

Tlačivo námetov financovaných
z prostriedkov Európskej Únie


 
 
Budú sa voliť zástupcovia do Rady škôl Tlačiť

Mesto Turzovka ako zriaďovateľ Základnej školy Turzovka oznamuje všetkým rodičom, ktorých deti navštevujú Základnú školu, že vo štvrtok 25. februára počas triednych ZRPŠ sa uskutoční voľba členov do Rady školy za rodičov.
Rada školy je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje záujmy miestnej samosprávy, rodičov, pedagogických zamestnancov a ďalších zamestnancov školy a žiakov v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní aj funkciu verejnej kontroly práce vedúcich zamestnancov školy. Má jedenásť členov, dvoch z radov pedagogických zamestnancov, jedného z nepedagogických zamestnancov, štyroch zástupcov z rodičov a štyroch zástupcov delegovaných  zriaďovateľom.

Celý článok...
 
Zástupcovia mesta reprezentovali Turzovku a región na výstave cestovného ruchu Tlačiť

 Euroregión Beskydy a Organizácia cestovného ruchu Kysuce sú organizácie, ktoré prispievajú k rozvoju cestovného ruchu aj nášho mesta a Kysúc. Aj z tohto dôvodu je mesto Turzovka ich členom. V dňoch 28. a 29. januára sa práve tieto organizácie a zástupcovia nášho mesta zúčastnili 22. ročníka medzinárodného veľtrhu ITF Slovakiatour 2016, ktorý sa konal  v Bratislavskej Inchebe.
Združenie Región Beskydy využilo príležitosť a vo štvrtok 28. januára zvolalo v Bratislave aj zasadnutie Prezídia Euroregiónu Beskydy, ktorého hlavným bodom bolo odovzdanie pomyslenej štafety a voľba prezidenta združenia Euroregiónu Beskydy na rok 2016.

Celý článok...
 
Dlžníci pozor! Mesto sprísnilo pravidlá Tlačiť

Tak ako v uplynulých rokoch i úvod tohto kalendárneho roka sa niesol v znamení plnenia si povinnosti občanov voči Mestu Turzovka, ktorým je platenie poplatku za odpad. V mesiaci január navštívilo Klientske centrum  Mestského úradu a túto povinnosť si splnilo 1144 domácností z rodinných domov a 116 podnikateľských subjektov. Zároveň si pri platení prevzali označenia na zberné nádoby na rok 2016. Mesto však stále eviduje 80 domácností a 18 podnikateľských subjektov, ktorí si túto povinnosť doposiaľ nesplnili.

Celý článok...
 
Mestský podnik služieb sa už pripravuje na jar Tlačiť

 Počasie tejto zimy nevybočuje z trendu posledných rokov. Aj teraz je skúpe na sneh. MPS zvyčajne v tomto období zamestnáva zimná údržba. Pracovníci tak nezápasia so snehovými závejmi, ale venujú sa skôr údržbe a jarným prácam. „ V januári mal Mestský podnik služieb v rámci zimnej údržby 44 výjazdov pričom bolo spotrebovaných približne 30 % posypového materiálu. Vzhľadom na priaznivé počasie, ktoré panuje aj na začiatku februára, využívame pracovníkov na práce, ktoré sme predtým vždy robili v mesiacoch marec a apríl.

Celý článok...
 
Turzovský veterán klub hodnotil svoju činnosť Tlačiť

 V nedeľu, 7. februára sa v hasičskej zbrojnici zišli členovia Turzovského veterán klubu. Cieľom ich stretnutia bolo zhrnúť činnosť združenia za uplynulý rok. Stretnutia sa zúčastnil aj primátor mesta JUDr. Ľubomír Golis, Vo svojom príhovore ocenil ich prácu pri zachovávaní historických hodnôt a vyzdvihol ich prínos k propagácii mesta a regiónu. Prisľúbil, že mesto sa bude snažiť ich aktivity aj naďalej finančne a organizačne podporovať.

Celý článok...
 
Mesto podalo žiadosti na prvé projekty Tlačiť

Samospráva Mesta Turzovka chce aj v tomto kalendárnom roku pokračovať v rozvoji mesta a napĺňaní svojich cieľov. Bez aktívneho zapájania sa do projektov zo štátneho rozpočtu a fondov Európskej únie by však bolo ťažké, až nemožné realizovať niektoré aktivity. Podľa informácií, ktoré nám poskytla projektová manažérka Mgr. Lenka Kubíková sa Turzovka aktuálne zapojila do troch projektov.

Celý článok...
 
Primátor rokoval so SEVAKOM Tlačiť

 V utorok 5. januára prijal primátor JUDr. Ľubomír Golis vo svojej kancelárií generálneho riaditeľa Severoslovenských vodární a kanalizácií Ing. Miroslava Kundríka a predsedníčku správnej rady Ing. Tatianu Štrbovú. Cieľom stretnutia bolo riešenie kanalizácie v našom meste.
Vzhľadom na častý havarijný stav vodovodného potrubia na Dlhovanskej ceste  sa  zúčastnení dohodli na jeho obnove.

Celý článok...
 
Poplatky treba zaplatiť do konca mesiaca Tlačiť

Obdobie sviatkov a osláv vystriedal bežný život. Tak ako v úvode každého roka aj v tomto, na nás čakajú poplatky a daňové povinnosti.
Poplatok za odpad musia podnikatelia a obyvatelia rodinných domov zaplatiť v termíne do 1.februára, a to v hotovosti alebo platobnou kartou v Klientskom centre Mestského úradu v čase od 7.00 do 15.00 hodiny. V súvislosti s tým dávame do pozornosti nový kalendár zvozu odpadov, ktorý si môžete vyzdvihnúť pri platení poplatkov v Klientskom centre.

Celý článok...
 
Relikvie sv. Terezky v Turzovke Tlačiť

 Tisíce veriacich privítali vzácny relikviár jednej z najväčších svätíc dnešnej doby sv. Terézie v našej farnosti v kostole Nanebovzatia Panny Márie v Turzovke v piatok 22.januára.

 

 

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 82 - 90 z 1238
 

PARTNERSKÉ MESTÁ:
     

              

 


   

TURZOVSKÁ TELEVÍZIA

  CEZHRANIČNÁ SPOLUPRÁCA

Nová ponuka služieb - televízia
  

        

NAKLADANIE S MAJETKOM MESTA TURZOVKA

NEPREHLIADNITE

Jednotlivé zvukové záznamy zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva, si môžete vypočuť tu

 
EVIDENCIA ZOSNULÝCH
Portál www.pohrebiskasr.sk Vám ponúka evidenciu hrobových miest a vyhľadávanie zosnulých.